پایگاه اطلاع رسانی دوره های مهارتی سازمان بسیج مهندسین صنعتی :: يادواره شهداي مهندس شهرستان لنگرود
يادواره شهداي مهندس شهرستان لنگرود
بازدید: 0
تاريخ : 1395/01/25
حجت الاسلام سلیمانی اضافه کرد : شهدای مهندس ثابت کردند که در کنار دین داری میتوان به فنون نوین علمی رافراگیری و ثابت کردند میتوان بدون چشم داشت به شرق و غرب، به خودکفایی رسید.
حجت الاسلام والمسلمین سید‌جواد سلیمانی امروز در یادواره ۵ شهید مهندس شهرستان لنگرود که در آمفی تئاتر شهید ثنائی مقدم دانشگاه آزاد لنگرود برگزار شد گفت : شهدا بهترین رسانه از جهت همزمانی، همزبانی و همگرایی برای تمام رده های سنی هستند.
وی با بیان اینکه نسل سوم انقلاب با این رسانه های پرمحتوا، میتواند مسیرها را بشناسد افزود : بهترین خوبی های از آن شهدای است و بهترین تجلیل،‌ تجلیل از خوبی ها است.
امام جمعه کومله شهدای را زیباترین مصداق قرآن اعلام کردند و اظهار کرد : اینکه امروز نام ایران لرزه به اندام دشمنان کشور انداخته است به دلیل فرهنگ مقاومت، شهادت و ایمان به خدا است که تاب مقابله با ایران را ندارند.
حجت الاسلام سلیمانی تصریح کرد : جامعه جهانی توقع داشت ایران بسته های اقتصادی، فرهنگی و … را رد قالب اسلام به جهانیان عرضه کند که متاسفانه در این مسیر کاستی هایی انجام شد ولی همچنان فرهنگ شهادت و جهاد جمهوری اسلامی مدل تکثیر انقلاب اسلامی به دیگر کشورها است.
وی تخصصی کردن یادواره های شهدا را ارزشمند اعلام کرد و گفت : بخش عظیمی از فتوحات و سازندگی ها مربوط به شهدای مهندس است و دستاورد های امروز کشور نیز مرهون جهاد شهدای مهندس است.
امام جمعه کومله با بیان اینکه در نظام کارآمد باید انتقاد انجام شود افزود : انتقادها باید سازنده باشد ولی برخی در پشت تریبون ها راه انتقاد و تخریب را در پیش میگیرند.
سلیمانی اظهار کرد : دستاورهای امروز کشور بدون ابراز به شرق و غرب توسط نیروها و توان داخلی تولید شده است و کشورهای دیگر به فکر الگوگیری از مهندسان کشور هستند که رتبه های بالای ایران در زمینه های علمی در خاورمیانه و جهان نشان دهنده شعار ما میتوانیم است.
حجت الاسلام سلیمانی نمونه بارز اقتصاد مقاومتی را شهدای مهندس کشور خطاب کرد و اضافه کرد : شهدای مهندس ثابت کردند که در کنار دین داری میتوان به فنون نوین علمی را فراگیری و ثابت کردند میتوان بدون چشم داشت به شرق و غرب، به خودکفایی رسید.