پایگاه اطلاع رسانی دوره های مهارتی سازمان بسیج مهندسین صنعتی :: تیزر شماره ۲
تیزر شماره ۲
بازدید: 0
تاريخ : 1394/04/01

حزیران ماه چهارم رومی از سال است که حجامت در هفتم این ماه یعنی 30خرداد تاکید شده است.

حزیران ماهی است که حضرت موسی علیه السلام بنی اسرائیل را چنان خواندند که در یک شبانه روز 300 هزار نفر از آن قوم هلاک شدند و فرمودند در این ماه اجل ها نزدیک و مرگ ها فراوان می شود.

امام صادق علیه السلام می فرماید: حجامت هفتم حزیران را از دست ندهید و اگر نتوانستید یک هفته بعد یعنی چهاردهم حزیران = 6 تیر قضای آن را بجا آورید.

امسال خوشبختانه هفتم حزیران مصادف است با سوم ماه مبارک رمضان و از آنجاییکه حجامت این روز تاکید فراوانی شده است که برای پیشگیری از بیماریها حتی مرگ در کنار دعا تاثیر شگرفی دارد. مومنین بهتر است این روزهای مهم هفتم یا چهاردهم حزیران را از دست نداده و خود را آماده سنت مبارک حجامت کنند.

از آنجا که روزه داری واجب است و روایات ما تنها در صورت عارض شدن ضعف حجامت در ایام روزه داری را منع کرده است لذا تمامی کسانیکه می خواهند به فیض حجامت در این روز پرفضیلت نائل شوند شب سوم ماه رمضان سحری کامل تناول کنند و حتی الامکان درابتدای روز که هوا مناسب وساعات غلبه خون است خود و کودکان خود را برای حجامت پیشگیری آماده کنند تا انشاالله در طول سال از سلامت کامل برخوردار گردند.

البته بنظر ما از شب سوم ماه رمضان نیز می توان مراسم حجامت را بعد از افطار به نیت آن روز بجا آورد اما بهترین ساعات همان ساعات آغازین روز 30خرداد می باشد.





 
نظرات

پست نظرات
نام:


ایمیل:


عنوان:


نام سایت:


نظرات:

كد: