پایگاه اطلاع رسانی دوره های مهارتی سازمان بسیج مهندسین صنعتی :: دومین یادواره 1400 شهید مهندس کشور و 151 شهید مهندس استان گیلان
دومین یادواره 1400 شهید مهندس کشور و 151 شهید مهندس استان گیلان
بازدید: 0
تاريخ : 1394/09/17

به گزارش خبرنگار ایثار و مقاومت ۸دی، حجت الاسلام صدیق عربانی امام جمعه موقت رشت، در یادواره ۱۵۱ شهید مهندسی گیلان با اشاره به اینکه دشمنان در این ۳۷ سال به هیچ یک از اهداف خود دست نیافتند، گفت: شهدای ما تصدیق شعار هیهات من الذله را به عالمیان نشان دادند.

امام جمعه موقت رشت در ادامه افزود: در پیاده روی اربعین حسینی بیش از ۲۵ میلیون نفر شرکت کردند در شرایط سخت آب و هوا در سرما و برف، در زمانی که دشمن تهدید کرده بود خون همه زائرین حسینی را میریزد، بعضی ها حتی با نداشتن پا خود را به کربلا رساندند.

صدیق عربانی همچنین گفت: امروز روز دانشجو است. دانشجویان آن زمان آگاه بودند و علیه نیکسون ایستادند. ۳تن از بهترین دانشجویان فنی مهندسی در این ایستادگی جان باختد.

mohandes (20)

وی در ادامه با اشاره وضع کنونی دانشگاهها گفت: من برای دانشگاه های کشور متاسفم. فرزندان ارزشی ما را کنار میزنند ، یک نگاه به خروجی ها بکنید متاسفانه نسبت به دانشگاه ها بی توجه هستند.

امام جمعه موقت رشت همچنین گفت: انتخابات مجلس در حال نزدیک شدن است از حالا به شما میگویم سعی کنید بهترین افراد را انتخاب کنید. به خون شهدا قسم فقط برای خدا این ها را انتخاب کنید. این افراد باید فدایی رهبر باشند.

وی در پایان با اشاره به انکه وقتی حضرت آقا سخنرانی میکند، استکبار جهانی به خود میلرزد، گفت: اگر بصیرت نداشته باشیم از هدف و مقصد عقب می مانیم.