پایگاه اطلاع رسانی دوره های مهارتی سازمان بسیج مهندسین صنعتی :: بیانیه سالگرد بزرگداشت قیام 8 دی
بیانیه سالگرد بزرگداشت قیام 8 دی
بازدید: 0
تاريخ : 1394/10/03
بسمه تعالی
بیانیه بسیج مهندسین صنعتی به مناسبت گرامیداشت 8 دی
 

انقلاب اسلامی ایران تنها انقلاب شکوهمند تاریخ معاصر است که بدون هرگونه پشتیبانی قدرتها پیروز شد. آنقدر انقلاب ایران مظلومانه پیروز شد که حتی کشورهای منطقه از جمله کویت، ترکیه و عراق مقصد تبعیدی رهبر الهی انقلاب امام خمینی (ره) بوده اند. البته تنها انقلاب تاریخ معاصر نیز هست که انقلابیون، بدون هر گونه استفاده از ابزارهای خشونت و نظامی پیروز شدند و مردمی ترین و معنوی ترین و هدفمند ترین نظام سیاسی را تاسیس کردند. انقلابی که برای مقدمه سازی ظهور حضرت ولی عصر (عج) و دولت موعود پیروز شد ؛ نظام سازی کرد و تلاش می نماید که شاهد ظهور آن یگانه تاریخ و آمال مستضعفین ، شکننده همیشگی هیبت طاغوت باشد. دشمن شکست خورده داخلی و عمّال منطقه ای آن به تبعیت از رهبران و اربابان شرقی و غربی خود تاکنون سه راهبرد را برای متوقف کردن قطار انقلاب طراحی نموده اند و بر خلاف برخی تحلیلها ، هر 3 راهبرد همزمان و با شدید ترین امکانات لجستیکی – نظامی – مالی و پشتیبانی اجرا شده و می شود.  این 3 راهبرد عبارتند از : نا امن سازی داخلی و منطقه ای و استفاده از روشهای سخت و نظامی ( راهبرد تقابل ) و تحریم همه جانبه علمی – اقتصادی – نظامی و سیاسی ( راهبرد تقابل و نیمه سخت) و راهبرد نفوذ (جنگ نرم و تلاش برای تغییر باورها و رفتارها – تغییر ساختار – نفوذ و تغییر حکومت) .
       از جمله مصادیق کاربرد همزمان 3 راهبرد فوق در سال 88 بوده است که در این سال اتفاقا از راهبرد سوم به اول اجرایی شد . تلاش برای تاثیر بر نتیجه انتخابات 88 و اخذ رای به نفع کاندیدای مورد حمایت غرب ، کلید زدن اعتراض و تقلب و راهبرد تقابلی و نهایتا آشوب و اعتراض و خشونت خیابانی ( راهبرد ناامن سازی ) .
نیست جامعه عزیز اسلامی و خاصه نسل جوان بدانند و یادآوری شود که  :
حضور 82 درصدی مردم در انتخابات 88  یکی از ظرفیت های طلایی پیروزی ایران اسلامی در عرصه بین المللی بود .

فضای باز سیاسی و آزادی بیان و شور انتخاباتی و حضور پر شور مردم 
دیگر فرصت طلایی تقویت قدرت داخلی منطقه ای و بین المملی ایران اسلامی بود .
مطالبات مردم در انتخابات شامل :تداوم تولید علم و جنبش نرم افزاری، اصلاح وضعیت اقتصادی و فرهنگي، تداوم سیاست هسته ای و مقابله با زیاده خواهی های غرب، تاکید بر تداوم راه امام و رهبری، اصرار بر عدالتخواهی و دولت اسلامی، بازخوانی و احیای گفتمان انقلاب اسلامی را نوید می داد.
شکست هیمنه دشمن به واسطه حضور پرشور مردم و انتخابات پرشور ، دشمن و دوست عرصه بین الملل را آماده پذیرش قدرت ایران و آماده انعقاد قرارداد های اقتصادی نظامی با ایران و عقب نشینی از مواضع نا به حق خود نموده بود .
اما متاسفانه ، اشتباه خواص بی بصیرت، زیاده خواهی برخی افراد درون نظام، کینه جویی و انتقام جویی برخی افراد قدرت طلب و حرکت 2 کاندیدا و برخی حامیان این دو در مدار طراحی شده دشمن برای تبدیل فرصت های فوق به نهدید علیه ایران اسلامی متاسفانه به آشوب و فتنه انجامید؛ فتنه 88 سبب شد :
1-پیروزی و شادی مردم عزیز و همیشه در صحنه در آن مقطع زمانی به نگرانی ، دلهره و دو دلی برخی از افراد جامعه تبدیل شود.
2- خرابکاری و برپا نمودن آشوب و فتنه در برخی از شهرها از جمله پایتخت سیاسی و اقتصادی کشور (تهران) خسارت جبران ناپذیر مادی معنوی  بر کشور تحمیل نماید. به مدت 8 ماه فرصت های فراوانی را از کشور گرفت؛ بیش از 35 هزار میلیارد تومان (معادل در آمد نفتی سال 88) فرصت اقتصادی از بین رفت و هزینه بر کشور تحمیل گردید ، هزینه های معنوی قابل محاسبه نیست.

3- دشمن را جسور نموده فلذا تحریم های جدید و ظالمانه و البته شدید و همه جانبه بر کشور تحمیل نمودند.
4- دشمن تسلیم شده و دست دراز کرده ی غربی را آنقدر جسور ، مطالبه گر و امیدوار به تاثیر فشار و فتنه نمود که تحریم های جدید، تصویب و مسائل اقتصادی چند ساله ی اخیر به وجود آمد؛ به نحوی که بسته ی جدید تحریم اقتصادی غرب از سال 89 رو نمایی و هزینه آن را مردم انقلابی ، دین دار و وفادار پرداخت نموده اند.
5-  شکاف عمیق بین نیروهای قدیمی انقلاب ایجاد و آنان را به حامیان فتنه – ساکتین فتنه و مخالفین فتنه تقسیم نمود.
 اما فقط یک کلام آنکه " غصه ها زیاد و نقل واقعه ، غم انگیز است و مظلومیت انقلاب عزیز و رهبری ، بسیار .
با رهنمود خاص رهبری ( که خداوند پایه گذار این نهاد اصیل یعنی امام خمینی (ره) ) را بیامرزد که سدی پولادین و دیده بانی مطمئن برای تداوم انقلاب اسلامی به یادگار گذاشت و حضور پر شور ، انقلابی ، مومنانه و عاشقانه ملت عزیز و مومن – همچون گذشته – ایران اسلامی را از گردونه سخت و پیچ خطرناک عبور داد. مخصوصا آنجایی که فتنه گران و عمال خارجی ، در روز تاسوعا و عاشورا ی حسینی به ساحت مقدس آن امام همام و عزاداران حسینی حمله نمودند و حمایت موسوی و کروبی از آنان، هر گونه تردید و دودلی ملت را پایان و حماسه 8 دی خلق شد.

بنحویکه مردم غیور گیلان و 4 استان دیگر در 8 دی و سایر استانها در 9 دی به صحنه آمده و بین خود و فتنه گران نقاب زده و مدعی و رهبران آنان ، مرزی به بلندای عزت افتخار حسینی و به عمق تاریخ معاصر کشیدند و بار دیگر امام حسین (ع) رهبر حسینی نسب (امام خامنه ای) و ملت عاشورایی، خود را سپر آماج بلاها و فتنه ها نمودند و مظلومانه اما عزتمند و غیور پیروز شدند.
 ما جامعه مهندسین بسیجی عرصه صنعت با حضور در راهپیمایی 8 دی ضمن گرامیداشت آن روز فرخنده ، از آحاد جامعه به حضور در راهپیمایی دعوت می نماییم ضمن اینکه همچون گذشته حضور پر شور و با بصیرت تان را در انتخابات 7 اسفند 94 خواستاریم