پایگاه اطلاع رسانی دوره های مهارتی سازمان بسیج مهندسین صنعتی :: در راستای عارضه یابی و حل معضلات صنعتی گیلان در سال 94
در راستای عارضه یابی و حل معضلات صنعتی گیلان در سال 94
بازدید: 0
تاريخ : 1394/11/13

بسیج مهندسین صنعتی گیلان در راستای عارضه یابی و حل معضلات صنعتی گیلان در سال 94 چند صنعت از جمله صنعت چای را به عنوان پایلوت فعالیت خود قرار داد و در مسیر بررسی ها چند چالش جدی پیش روی حل مسئله صنعت چای استان مشاهده نمود:

1-     از 200 کارخانه چایسازی استان 20 کارخانه بطور کامل تعطیل اند؛ 29 کارخانه در سال 94 بدلیل مشکلات نقدینگی و بدهی چای تحویل نگرفتند و 151 کارخانه نیز 85 هزلر تن برگ سبز تحویل گرفتند .

2-     همه کارخانجات مذکور ( 151 کارخانه) با ظرفیت 70- 20 درصد فعالند و این امر بدلیل کاهش تولید برگ سبز از 300 هزار تن در دهه 70 به 85 هزار تن در دهه 90 می باشد.

3-     به دلیل کاهش یا عدم پرداخت به موقع مساعده و یارانه به زراعی ، تولید برگ سبز ضمن اینکه کاهش یافته از نظر کیفیت نیز کاهش جدی یافته است بنحویکه بیش از 50 درصد چای خشک تولید شده از برگ سبز چای ، چای نامرغوب (پست) است.

4-     در دنیا چای نامرغوب و پست را به عنوان ماده اولیه صنعتی و استخراج عصاره و مواد موثره و کاربرد آن در صنایع غذایی و دارویی استفاده می کنند که این تکنولوژی و صنعت در ایران وجود ندارد .

5-     بر اساس شناخت این مسئله و ضرورت آن ، در سال 87 به فردی جهت راه اندازی مجوز تاسیس کارخانه صنایع تبدیلی  تکمیلی چای با نام تجاری "باران" و با نام کارخانه نسیم چای صادر شد ولی به دلیل عدم تعهد بانک ها این کارخانه همچنان افتتاح نشد . وبیش از 80 در صد ماشین آلات و 25 در صد سازه منتظر حمایت های د.ولت و نهاد های وعده دهنده می باشد.

رئیس سازمان بسیج صنعتی "جناب دکتر فضلوی" و رئیس کارگروه محصولات پرمصرف وارداتی "جناب دکتر محزون" که عضو قرارگاه اقتصاد مقاومتی در بسیج مهندسین صنعتی نیز هستند بر اساس در خواست بسیج مهندسین صنعتی استان طی سفری به گیلان در روز شنبه مورخه 10 بهمن ماه از کارخانه مذکور بازدید میدانی به عمل آوردند . بنا به توضیح مدیر کارخانه و براساس اسناد و طرح توجیهی کارخانه ، در صورت افتتاح این کارخانه همه چای خشک تولید شده در سال به دور از ارزیابی کیفیت و کمیت وارد کارخانه می شود و بعد از سورت و جداسازی چای مرغوب از چای نامرغوب ، چای مرغوب وارد چرخه بسته بندی تکنیکال شده و وارد بازار می شود ؛ و چای نامرغوب در چرخه تولید عصاره گیری می گردد و از عصاره مواد موثره استخراج و وارد صنایع دارویی و غذایی شده و برای تولید 19 نوع کالا شامل گرانول ، چای سرد ،  Ice tea ، milk tea و.... به صنایع غذایی تحویل داده می شود . راه اندازی کارخانه برابر جداول موجود یک چرخه صنعتی تبدیلی تکمیلی اقتصادی و حلقه انتهایی صنعت چای بوده دغدغه فروش و بازار چای راه مرتفع می نماید .

دکتر فضلوی در این بازدید، ضمن استماع توضیحات صاحب کارخانه و بازدید از خطوط طراحی شده و افق کارخانه مزبور، برخی نکات کلیدی اقتصاد صنعتی و مدیریت صنعتی را گوشزد نمودند.

دکتر فضلوی تاکید کردند در صورت طراحی سیستمی که درآن کلیه کنشگران چای شامل زارعین ، کارخانه داران و تجار چای نقش آفرین و همراه باشند امکان تداوم تامین مواد اولیه و فروش کالای تولید شده و خنثی سازی بازی های شیطنت آمیز مافیا درعرصه چای فراهم خواهد شد.

دکتر فضلوی در پایان قول کمک جهت تسهیل شرایط راه اندازی واحد صنعتی مزبور را دادند.

لازم به یادآوری است کارخانه مزبور  در صورت افتتاح قادر است 300 نفر شغل مستقیم و سالانه بیش از 20 هزار تن چای خشک را در دو شیفت کاری فرآوری و تبدیل نماید و با افزایش ارزش افزوده چای نامرغوب، اتفاق شایانی را در اقتصاد چای و چایکاران رقم بزند.