پایگاه اطلاع رسانی دوره های مهارتی سازمان بسیج مهندسین صنعتی

عید سعید فطر را به بسیجیان سرافراز ، ملت بصیر ایران و مسلمین جهان تبریک عرض می گوییم . علمی پژوهشی کانون فناوری اطلاعات و ارتباطات

در عیدی همچون عید فطر که به آمدن آن مسرور و خوشحال بودی، عیش‌ات مکدر شده و به هم خواهد خورد و خواهی دانست که چقدر کرامت خدا و فضل و احسان او از تو فوت شده و اشک در چشمانت حلقه خواهد زد، زیرا سزاوار است که تو بر عزیز خود وفا نمایی.

بار دیگر نسیم عید فطر در کره خاکی شروع به وزیدن گرفته است، اما در این میان منتظران همچنان چشم به راه ظهور امام عصر و زمانشان هستند تا با حضور ایشان این عید سعید را جشن بگیرند، در خصوص آداب عید فطر در کتاب «صحیفه مهدیه» تألیف سیدمرتضی مجتهدی به نقل از سید طاووس می نویسد:

سید بزرگوار علی بن طاووس می گوید: در روز عید فطر اگر آن حضرت صاحب حکم و امر بود و در مسند حکومت نشسته بود و همه مردم در زیر فرمان آن حضرت بودند، بایستی به افتخار توجه و احسان خداوند به آن حضرت و بر تمامیت قدرتش به او تبریک و تهنیت گفت.

بازدید:
تاريخ : 1394/04/26

  مدتی است که شنیده‌ها حاکی از آن است که قانون مور به پایان خود نزدیک شده و حتی برخی این‌گونه استدال کرده‌اند که قانون مورد اشاره هم اکنون در دوره مرگ به سر می‌برد و این در شرایطی است که به نظر می‌رسد تعیین یک نقطه برای عمر این قانون اجتناب ناپذیر است. اخیرا شرکت آی‌بی‌ام با معرفی چیپستی که با فناوری ۷ نانومتری تولید شده و کار می‌کند، خبر بزرگی را منتشر کرد.

چیپ‌های جدید مورد بحث از آبی ساخته شده‌اند که در آن‌ها از سیلیکون ژرمانیوم به‌جای سیلیکون خالص استفاده شده و از نظر تئوری این موضوع اجازه ساخت ریز پردازنده‌هایی با بیش از ۲۰ میلیون ترانزیستور را می‌دهد. این مقدار در واقع چهار برابر بیش از هر تعداد ترانزیستوری است که تا به این لحظه در پردازنده‌ها دیده‌ایم. اگر بخواهیم این فرآیند را با تولید ۱۴ نانومتری مقایسه کنیم، می‌توان آن را از نظر ساختار بیولوژیکی بررسی کرد. برای اینکه اندازه را بهتر درک کنید بد نیست بدانید که یک رشته DNA حدودا 2.5 نانومتر قطر دارد.

در ششمین جلسه از جلسات «طرح کلی اندیشه‌ی اسلامی در قرآن» آیت‌الله خامنه‌ای، دقایق ابتدای جلسه را به مرور مباحث مطرح‌شده در جلسات قبلی اختصاص می‌دهند و به این نکته نیز اشاره می‌کنند که جلسات مربوط به موضوع ایمان به‌نوعی مقدمه‌ی ورود به مباحث اصلی معارف اعتقادی اسلام (توحید و نبوت و ولایت و معاد) بوده است. ایشان موضوع این جلسه و جلسه‌ی فردا را در ابتدای همین سخنرانی توضیح می‌دهند: «حالا برای اینکه ما ارزش ایمان را و نتیجه‌ی ایمان را بدانیم، لازم است از مژده‌ها و نویدهایی که خدا به مؤمنین داده است، آگاهی پیدا کنیم، ببینیم خدای متعال برای مؤمن، در مقابل ایمانش و در مقابل عمل شایسته‌اش و انجام تعهداتش، متقابلاً چه چیزی را تعهد می‌کند.» ایشان در ادامه، دوازده مورد از نویدها و وعده‌های الهی به مؤمنین را برمی‌شمرند و به شرح دو مورد اولی می‌پردازند: «نور» و «هدایت». سخنران آن روزهای مسجد امام حسن علیه‌السلام، این «دوازده نوید و مژده‌ی الهی» را در پاسخ به یک پرسش مهم مطرح می‌کنند
جلسه‌ی پنجم از جلسات طرح کلی اندیشه‌ی اسلامی نیز به موضوع ایمان اختصاص دارد. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در اولین روز ماه مهر سال ۵۳ و ششمین روز ماه مبارک رمضان این سال، به این نکته اشاره می‌کنند که مؤمنین واقعی در همه حال خود را ملزم به تعهدات ایمانی می‌دانند. چه آنجایی که این تعهدات به سود منافع شخصی آنها باشد و چه آنجا که با منافع شخصی سازگار نباشد، به حکم الهی گردن می‌نهند و در مقابل آن تسلیم هستند. در بخشی از متن پیاده‌شده‌ی این جلسه که در کتاب طرح کلی اندیشه‌ی اسلامی در سال ۵۴ به چاپ رسیده است می‌خوانیم:

«نفع‌طلبان به مسئولیت‌های ایمانی به چشم یک تعهد لازم‌الاجرا نگاه نمی‌کنند. بلکه تا آنجا به این تعهدات پایبندند که با منافع شخصی و تجاوزکارانه‌ی آنان سازگار باشد و در غیر این صورت، با بی‌اعتنائی و لاقیدی، آن را به کناری می‌نهند. فرهنگ قرآن به صراحت، اینگونه افراد را -که شاید مایه‌ای از ایمان قلبی برای روزهای پریشانی نیز در گوشه‌ی دل ذخیره کرده‌اند!- بی‌ایمان و نامؤمن اعلام می‌کند و نویدهای خدا به مؤمنان را مخصوص آن کسانی می‌داند که در همه حال و به هر صورت پایبند و متعهد در برابر تکلیف‌های دین می‌باشند.»
روز جهانی قدس روز فریاد رهایی فلسطین از چنگال صهیونیست های سفاک و جنایتکار و روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است . روز قدس میراث گران بهای بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی و نشاتی از عمق دور اندیشی و هوشمندی امام خمینی (ره) است که بیانگر اعتقاد و پایبندی به اندیشه وحدت و انسجام اسلامی مقابل زور گویان عرصه جهانی است .


این تصاویر که به تازگی ازسوی آژانس خبری سعودی منتشر شده،
نشان‌دهنده‌ ادامه طرح توسعه‌ مسجدالحرام و البته مهمتر از آن
محو شدن کعبه در میان برج‌ها و تاور کرن‌ها است.
عربستان برای توسعه مسجدالحرام 690 میلیون پوند هزینه در نظر گرفته است،
طرحی که سبب تخریب میراث پیامبر اکرم (ص) شد.
با این ساخت و سازها قرار است مساحت مسجد به یک میلیون و 260 هزار متر مربع برسد
تا صحن آن گنجایش طواف 107 هزار نفر را در ساعت داشته باشد.
طرح توسعه مسجدالحرام از دو سال پیش آغاز شده و پیش بینی
مقامات سعودی آن است که این طرح تا دو سال دیگر تکمیل شود.
به خاطر اجرای این طرح دولت عربستان با تایید سازمان کنفرانس اسلامی
هر سال 20 درصد از سهمیه حج کشورها را کاهش می دهد
.
آل یهود بدنبال محو قبله مسلمانند
.
والله مُتِمَّ نورِهِ وَلَو کَرِهَ الکافِرون. خداوند نور وجود خویش را حفظ میکند اگرچه کافران مخالف آن باشند.
اللّهم عجّل لولیک الفرج.
پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR در آستانه فرا رسیدن سالروز شهادت حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام کلیپ صوتی «چهار ویژگی یاری‌دهندگان امیرالمؤمنین علیه السلام» را منتشر می‌کند
http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/26371/C/13930221_0126371.jpg
 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در چهارمین جلسه‌ی سلسله سخنرانی‌های «طرح کلی اندیشه‌ی اسلامی در قرآن» در ادامه‌ی موضوع «ایمان» به یکی از ویژگی‌های دیگر ایمان واقعی و راستین در مقابل ایمان‌های غیر واقعی و دروغین می‌پردازند: تعهد عملی و تکلیف الهی. ایشان در این جلسه این نکته‌ی مهم را متذکر می‌شوند که ایمان واقعی صرفاً یک اعتقاد قلبی نیست بلکه با مأموریت‌های دشواری همراه است. در این جلسه همچنین در تکمیل جلسه‌ی قبل که به برخی تکالیف مؤمنین (از قبیل اقامه‌ی نماز، اصلاح ذات البین، انفاق و توکل) اشاره شده بود، تکلیف دیگری مطرح می‌شود به نام «هجرت». اما هجرت صرفاً به‌معنای مسافرت از شهری به شهر دیگر نیست و سخنران روز پنجم ماه رمضان مسجد امام حسن علیه‌السلام مشهد بیانات خود را با توضیح معنای صحیح این واژه‌ی قرآنی به پایان می‌برد.  
فقط ایمان آگاهانه باقی می‌ماند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ماه مبارک رمضان سال ۱۳۵۳ در مسجد امام حسن علیه‌السلام  مشهد جلساتی با عنوان «طرح کلی اندیشه‌ی اسلامی در قرآن» داشته‌‌اند و طی آن به «تبیین پایه‌های تفکر اسلامی» بر مبنای آیات قرآن پرداخته‌اند. ایشان با اشاره به اهمیت این مباحث گفته‌اند: «این جلسات، پایه‌های فکری برای ایجاد یک نظام اسلامی است.» ۸۱/۴/۴ پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان، گزیده‌ای از هفت جلسه‌ی ابتدایی این سخنرانی‌ها را که به بحث «ایمان» اختصاص داشته به مرور منتشر می‌کند.
 

  1  2  3