دهه فجر مبارک

ادامه...

تاریخ: 1395/11/15

 

مدیر کانون انرژی بسیج مهندسین صنعتی سپاه قدس گیلان خبر داد

لغو برگزاری یادواره 1400 شهید مهندس کشور در گیلان به دلیل بارش برف

مدیر کانون انرژی بسیج مهندسان صنعتی سپاه قدس گیلان گفت: برگزاری سومین یادواره یک‌هزار و 400 شهید مهندس کشور و 151 شهید مهندس گیلان به دلیل شدت بارش برف لغو شده است.

ادامه...

تاریخ: 1395/11/15

 

حضرت فاطمه اخری

فاطمه اخرى دختر امام موسى بن جعفر علیه السلام

حضرت فاطمه اخرى عليهاالسلام مشهور به «خواهر امام» در منطقه‌اى به همين نام، در شهر رشت مدفون است. اين حرم باشکوه که يکى از ستارگان آسمان سيادت و گلى از بوستان نبوت و ولايت، امامزاده جليل القدر، حضرت عليا مخدره «فاطمه» فرزند بلافصل امام همام، حضرت امام کاظم عليه السلام در آن آرميده است، همه روزه پذيراى زائران فراوانى از راه‌هاى دور و نزديک مى‌باشد. 

نسب شريف خواهر امام
.................................

ادامه...

تاریخ: 1395/10/2

 

۲۰ جمله کلیدی رهبر انقلاب درباره «دفاع مقدس»

ایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس، ۲۰ جمله کلیدی از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پیرامون موضوع «دفاع مقدس» را منتشر می‌کند:

* جنگ به وسیله‌ی مردم اداره شد. هم ارتش و هم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و هم نیروهای گوناگون، متکی به مردم بودند؛ به ایمان مردم، به عشق مردم، به صفای مردم. ۱۳۹۰/۰۷/۲۰
 

ادامه...

تاریخ: 1395/7/1

 

پیام تبریک عید غدیر سال 95

امام صادق علیه السلام فرمود:  روز غدیر خم در میان روزهاى عید فطر و قربان و جمعه همانند ماه در میان ستارگان است.  (اقبال سید بن طاووس: 466)
اوصاف علی به هر زبان باید گفت                              این ذکر به پیدا و نهان باید گفت
در جشن ولی عهدی مسعود علی                             تبریک به صاحب الزمان باید گفت
اینک پیامبر صلى ‏الله‏ علیه‏ و‏ آله، در بازگشت از سفر خانه خداست. پیغمبر صلى ‏الله‏ علیه‏ و‏ آله از رسالت خود، شاد و سربلند، دریای بیکرانه قلبش ز موج شوق همواره در تلاطم، و همواره در تپش عشق خدا فکنده به جانش شراره ها، یاد خدا گرفته از او فرصت و مجال اعمال حج رسیده به پایان، ولی افق چشم انتظار حادثه ها در «غدیر خم» بیدار مانده است...  در پهنه غدیر در زیر شعله های فروزان آفتاب انبوه حاجیان فزونتر ز صد هزار در پهنه وسیع غدیر ایستاده اند. یک کاروان خسته، در اینجا ستاده است یک کاروان رسته ز بند نفاق و کین. خورشید هم شراره سوزان خویش را ریزد به روی سینه تفتیده زمین.  دشتی پر از حرارت ایمان، فروغ دین، دشتی پر از محبت و احساس دوستی، گسترده. غدیر، اینک دوباره شاهد انبوه مسلمین همراه رهبری که فزونتر ز بیست سال جان در ره هدایت آنان نهاده است در پاسخ خشونت آنان، چو مادری آغوش پر محبت خود را گشوده است، جهل و غرور و ابلهی قوم خویش را جز با صفا و مهر، جوابی نداده است.
اینک غدیر خم، در گیر و دار گرمی این مشهد عظیم، در اوج این شکوه از سوی آفریدگار جهان آفرین، از آسمان به گوش پیمبر صلى ‏الله‏ علیه‏ و‏ آله، ندا رسید:  یا ایها الرسول ... یا ایها الرسول! اسلام را چه خوب بیان کرده ای به خلق اما هنوز، رهبر امت پس از رسول، تعیین نگشته است. ارکان استوار رسالت تمام نیست. رکن بزرگ مذهب «امت »، «امامت » است.
دشتی پر از حرارت ایمان، فروغ دین، دشتی پر از محبت و احساس دوستی، گسترده. غدیر، اینک دوباره شاهد انبوه مسلمین همراه رهبری که فزونتر ز بیست سال جان در ره هدایت آنان نهاده است در پاسخ خشونت آنان، چو مادری آغوش پر محبت خود را گشوده است، جهل و غرور و ابلهی قوم خویش را جز با صفا و مهر، جوابی نداده است
اینک غدیر، خاطره آن شکوه را در یادها و خاطره ها زنده می کند.
اینک غدیر، زندگی آن «امام» را مانند درسهای گرانقدر و پرثمر تکرار می کند.
اینک «غدیر خم»، با ما چو استاد در راه و رسم و شیوه آموزشی صحیح رفتار می کند ...

ادامه...

تاریخ: 1395/6/29

 

پیام تبریک فرهنگی به مناسبت عید سعید قربان

امام جواد (ع) : در روز عید قربان‏ چیزی با فضیلت‏ تر از پنج چیز نیست: قربانی‏ کردن، یا راه رفتن در جهت نیکی به پدر و مادر یا خویشاوندی که قطع رحم کرده تا به او چیزی ببخشد و آغاز سلام کند، یا مردی که از بهترین جای قربانیش به دیگران اطعام کند و بقیه آن را به همسایگان از یتیمان و بیچارگان و بردگان بدهد و از اسیران دلجویی کند. خصال، ج1، ص: 298

 

عید قربان است یـا عیـد عنایـات خداست

عید عشق و عیـد ایثار و مناجات و دعاست

ذات حق با میهمـانانش گرفتـه جشن عیـد

مرکـز ایـن جشـن نورانـی بیابـان منـاست

 

عید قربان، یادآور باشکوهترین جلوه ایثار و تعبد در برابر خالق یکتا است؛ آن جا که فرمان حق به ابراهیم خلیل الله(علیه السلام) براى ذبح اسماعیل صادر شد و ابراهیم آن بنده مخلص و فرمانبردار خداوند با اقتدا به وحی آسمانی، از آزمونی دشوار سربلند بیرون آمد و بندگی و فرمانبرداری خویش را به درستى در پیشگاه خداوند بزرگ اثبات نمود و با به مسلخ بردن فرزند خویش، آرزوی کهنه ابلیس را در به گمراهی کشاندن فرزندان آدم، نقش بر آب کرد.

امتحان حضرت ابراهیم (ع) یکی از بزرگ ترین امتحانات الهی در طول تاریخ بود؛ امتحانی که هدفش این بود که قلب او را از مهر غیرخدا تهی کند و عشق الهی را در سراسر قلب او پرتوافکن سازد ودرس عبودیت واقعی و جهاد در راه خدای بزرگ را به نسل های بعد بیاموزد.

دانشگاه فرهنگ و معارف اسلامی عید سعید قربان، جشن شکوفایی ایمان و یقین را به  همه مسلمانان، دانشجویان  تبریک و تهنیت عرض می نماید.

 امید است در عرفه با زدودن زنگار معصیت از قلب هایمان و در قربان با قربانی کردن همه نفسانیات و منیّات و تعلقات دنیوی، سر تسلیم در مقابل عزم و اراده الهی فرود آوریم و با اخلاص تمام، در کسب توفیقات الهی موفق و مؤید باشیم.(ان شاء الله)


کلیک

ادامه...

تاریخ: 1395/6/21

 

نجوای عاشقانه با معبود عرفه

    نجوای عاشقانه با معبود عرفه                                                   

هم صدا با بال ملائک                                                                                    

اینجا عرفات است. اینجا چشم عاشقان به آسمان است. اینجا ملکوت «اُدعونی اَستَجِب لَکُم» است و آسمان از صدای بال فرشتگان لبریز است. اینجا، از لابلای چادرها، بوی خدا می آید. و تو ای مسافر سرزمین عرفات، بال های نیایش ات را بگستران، برکه چشمانت را متلاطم کن و هم صدا با ملائک نغمه «یا رب، یا رب» زمزمه کن.

همیشه سبز

ای خدای عرفات، امروز دستان پر از نیازم را به سوی تو دراز می کنم. می دانم. می دانم گناه بسیار دارم، امّا نه از رحمت تو بیشتر! در این روزِ عزیز توبه ام را بپذیر و ابر رأفت خویش را بر کویر تشنه دل من ببار و مرا در خلوت انس خود پناه ده. باشد که عرفاتِ دلم همیشه سرسبز بماند.

 سفره پررحمت

امروز عرفات لبریز یاد خداست. زن و مرد، پیر و جوان، همه دست به درگاه او بلند کرده اند. دیده ها گریان است. دست ها لرزان است. سرها به سوی آسمان و لب ها ناله کنان این گونه فریاد می زنند: پروردگارا، دست های دراز شده به سویت را ناامید برنگردان. اینک که از عشق به تو لبریزم، ما را از گناه تهی کن و بر سفره پررحمت خود بنشان.

 سپاس

پروردگارا، اگر دعا کردم اجابت کردی و اگر از تو طلب کردم عطایم فرمودی. اگر فرمانت بردم قدردانی کردی و اگر شکرت کردم افزودی. اینها همه برای کامل کردن نعمت و احسانت بر من بود. منزهی ای آغاز کننده و بازگرداننده. ستوده و بزرگواری. نام هایت مقدس است و مهربانی ات فراوان. معبودا، کدام نعمت تو را برشمارم یا کدام عطای تو را شکر گزارم؟ پروردگارا، نعمت های تو بیش از آن است که آنها را بشمارند یا به آن علم پیدا کنند. پروردگارا، سختی و زیانی که از من دور کردی از عافیت و خوشی هایم بیش بود.

 نیایش

پروردگارا، مرا ترسان کن چنان که تو را می بینم. به پرهیزکاری خود خوش بختم کن و به نافرمانی ات سیه روزم مگردان. برایم خیر و برکت را مقدّر کن تا در آنچه تو به تأخیرش انداخته ای شتاب نکنم و در آنچه تو در آن شتاب کرده ای سستی نورزم. خدایا، به من غنای نفس عطا کن. به دلم یقین و به کارهایم اخلاص بده. در چشمم روشنی و در دینم بصیرت قرار ده. اعضای بدنم را و گوش و چشمم را به فرمانم کن. بر آن که ستمم کند یارم باش... پروردگارا، گرفتاری ام را برطرف کن و عیبم را بپوشان و خطایم را بیامرز و شیطانِ وجودم را بران و رهایم کن و در دنیا و آخرت جایگاه بلندی برایم فراهم کن.

پروردگارا، اگر دعا کردم اجابت کردی و اگر از تو طلب کردم عطایم فرمودی. اگر فرمانت بردم قدردانی کردی و اگر شکرت کردم افزودی. اینها همه برای کامل کردن نعمت و احسانت بر من بود. منزهی ای آغاز کننده و بازگرداننده. ستوده و بزرگواری

امیدوار

گفتم: رجب از دستم رفت. گفت: غصه ندارد. گفتم: شب های رمضانم تباه شد. گفت: بازهم غصه ندارد. گفتم: شب های قدرم را بگو! لبخندی زد و گفت: امیدوار باش. گفتم: به کجا؟ به طرفم برگشت و گفت: به امروز؛ امروز که عرفه است؛ به امروز که روز توبه است؛ به امروز که روز جامانده هایی مثل من و توست. برخیز. فرصت کم است. سرت را به خاک بگذار و عذر بخواه. از هرچه گناه، از هرچه خطا، از هر چه نادانی. از پروردگار عرفه بخواه که از خطاهایت درگذرد و تو را چون روزی که از مادر زاده شدی پاک کند.

 نجوا

خدایا، تویی که دعای بیچاره را اجابت می کنی و بدی را برطرف می سازی و گرفتار را به داد می رسی و بیمار را شفا می دهی و نیازمند را توانگر می کنی و شکسته را پیوند می دهی و به خردسال رحم می کنی و سالخورده را کمک می کنی و همتای تو کسی نیست و بالا دستت توانایی نیست و تویی که والا و بزرگی. ای آزاده کننده اسیر، ای روزی دهنده خردسال، ای نگهدار ترسانِ پناه آورده، ای که شریک و جانشین نداری، رحمت فرست بر محمد صلی الله علیه و آله وسلم و خاندانش و در این شب بهترین چیزی که به بندگانت عطا کردی به من عطا کن؛ یعنی مهربانی ات را تازه کن

. بلاها را بگردان. گرفتاری را برطرف ساز و دعایم را بشنو. نیکوکاری ام را بپذیر و بدکاری ام را بپوشان؛ زیرا تو لطیفی و به هرچه خواهی آگاه و برهر چیز توانایی.

 کوثر عرفان

مهربانا، اگرچه در ماه رجب به تو نپرداختم، اگرچه شب های جمعه ام تباه شد، اگر چه لذت رمضان را نچشیدم و اگرچه شب های قدر از کفم رفت، اکنون به عرفه خشنودم. از رحمت خود ناامیدم مساز. مرا به قافله توبه کنندگان رمضان برسان و از گناهانم درگذر. ای معبود عرفه، مرا از کوثر عرفانت بنوشان و از حقیقت «من عَرَف نَفسَهُ فَقَد عَرَف رَبَّه»آگاه ساز.

 غروب آرزوها

ای خورشید عرفه، لختی آرام تر. پروردگارم می خواهد پیش از غروب عرفه از گناهم درگذرد. آهسته تر تا از چشمه سار اشک وضویی بسازم و در محراب حضورش به مناجات ایستم. آهسته تر تا آتش اشتیاقم شعله ور شود و دودِ آهِ سینه ام را نمایان سازد. ای خورشید عرفه، آهسته تر تا با غروب تو، آرزوهایم غروب نکند

ادامه...

تاریخ: 1395/6/21

 

پیام تسلیت فرهنگی سازمان به مناسبت شهادت امام باقرعلیه السلام

امام باقر علیه ‏السلام :

همه كمال در شناخت عمیق دین، و شكیبایى در پیشامدهاى ناگوار، و اندازه نگاه‏ داشتن در زندگى است .(تحف العقول: 213)

ای ماه خسته! امشب پسر زینت عابدان چشم از دنیا فرو می ‏بندد؛ تو شاهد باش که مردم زمانه با فرزند فاطمه علیهاالسلام نیکی نکردند و با جهالتشان، زخمش زدند.

خداحافظ ای دنیای تاریک مردم مدینه!

هرگز غروب قافله یادت نمی رود

گل زخمهای سلسله یادت نمی رود

روزی که بادهای مخالف امان نداد                            هفت آسمان به قافله ای سایه بان نداد

خورشید بود و سایه‌ی شوم غبارها

خورشید بود همسفر نیزه دارها

شهادت پنجمین قافله سالار شیعیان پارسا،  حضرت امام محمّد باقر علیه السلام بر تشنگان معرفت دوست تسلیت باد.

التماس دعا

ادامه...

تاریخ: 1395/6/18

 

یادی از شهدای قرآنی منا؛ داغی که همچنان تازه است

نشست یاد و خاطره شهدای قرآنی منا ۱۴ شهریورماه با تجدید خاطرات دردناک و جانسوز اعضای این کاروان قرآنی همراه بود که همه بالاتفاق خواستار رسیدگی به وضع خانواده‌های این افراد برای رسیدن به آرامش در جوار حضرت حق شدند.
دوشنبه 15 شهریور 1395  
 

ادامه...

تاریخ: 1395/6/15

 

از خدا پنهان نیست، از شما هم پنهان نماند!

سید علی کاشفی خوانساری
می گفتند دیگر کسی این حرفها را باور ندارد، دیگر برای کسی حوصله نمانده است. کدام اعتقاد ؟ همه گرفتار زندگی اند، همه به فکر به شب رساندن روزها هستند، همه دنبال آسایش و خوشی و تفریح اند، همه ...


می گفتیم: نه ! ظاهر مردم را نبین ... آنچه که به آن تهاجم فرهنگی می گوییم شاید بر ظاهر زندگی تاثیر زیادی داشته است ... شاید دنیانگری و انسان مداری نگاهها را از ریشه ها و ارزشها ربوده باشد اما نه، به اصل و باطن این مردم بدگمان نباش ... ایمان همزاد هزارساله این مردم است. ولایت و دوستی خوبان در دل و جان این مردم آموختنی نیست به ارث رسیدنی است. این مردم ، این جوانان ، هر کجا که باشند ، دست روزگار هر لباسی که بر تن آنها پوشانده باشد و به هر رنگی که چهره شان را آراسته باشد، از دودمان انتظارند...

ادامه...

تاریخ: 1395/6/15

 

تسلیت شهادت جوادالائمه

امام جواد علیه ‏السلام:
به دل آهنگ خدا داشتن برتر است تا خسته كردن جوارح به عبادت . (بحارالأنوار: 78/364)

آتش زند به قلب همه، سوز داغ تو                            شد در اشک اهل ولا، چلچراغ تو

  اى یادگار فاطمه، اى حجت نهم                            گیرد زلال اشک من امشب سراغ تو

غروب، در نفس گرم تو آرمیده است ای آسمان‏نشین!  به زلالی آینه‏هایی که در غربت، به کام سنگ در می ‏آیند! ای دست‏هایت به نور بهشتی آغشته و آیه آیه رحمن در خونت جاری! چگونه می‏شود غربتت را در واژه‏ها به تصویر کشید؟...

ای جوان‏ترین حجت خدا! تا همیشه ی روزگار، با یاد غم تو، پا به پای امام عصر (عج)، خون خواهم گریست...

 ای باب المراد! رفتی و حال کجاست دستان تسلی بخش، تا مرهم زخم‌های «هادی»ات باشند؟بعد از تو چه کند «علی» در محاصره «معتصم»ها؟ ....

آن روز، بغداد بود و نُهمین خورشید ولایت که غریبانه به همجواری «جد» غریبش می‌رفت؛ به همجواری کسی که تلخی خاطره هایش را زندان های هارون، همواره به یاد می‌آورن...!

شهادت مظلومانه باب المراد جواد الائمه را به حضرت رضا علیه السلام و تمامی شیعیان و دوستداران آن حضرت تسلیت عرض می نمایم.


عرض تسلیت

ادامه...

تاریخ: 1395/6/11

 

«شیرمرد دجیل» از پیشکسوتان قرارگاه سری نصرت
مرور زندگی برخی آدم‌ها، با تفکر همراه است، برخی با تاسف و سرزنش، برخی با تنفر، برخی با حسرت، برخی با غبطه، برخی با عبرت، برخی با تحسین و لبخند، برخی با اشک، اشکی از سر شوق و شاید آغشته به دلتنگی.
 
خیلی از اوقات با مطالعه زندگی‌نامه شهدای گران‌قدر با خود می‌گوییم هر چند همیشه مدیون رشادت ‌آنهاییم، اما فضای آن زمان و نیاز کشور به دفاع، حضور و شهادت آنها را می‌طلبیده است، اما گویا شهادت مدافعین حرم عقیله بنی‌ هاشم حضرت زینب سلام‌الله علیها، تمام محاسبات متداول ذهن را به هم می‌ریزد. جدایی از تمام زرق و برق‌های شیرین دنیای این روزها، آن‌هم برای یک پدر مهربان و کسی که جانباز شیمیایی بوده و دل از همه چیز و همه جا کنده است. و جهاد را بر خود واجب دانسته و به سوی حرم رفته است.
 
شهید سید جاسم نوری از مدافعان حرم بود که در دوران دفاع مقدس نیز در جبهه‌های جنگ حضور داشته است. سید جاسم از پیشکسوتان قرارگاه سری نصرت به فرماندهی سردار شهید علی هاشمی بود و سال‌ها پس از اتمام دفاع مقدس نیز روحیه رزمندگی را در خود زنده نگه داشت؛ تا اینکه سال 1392 برای دفاع از حریم آل‌الله راهی سوریه و عراق شد. وی نهایتاً در خرداد ماه 1394 و پیش از ماه مبارک رمضان به شهادت رسید.
 
در پانزدهم اسفند سال 1346در حمیدیه فرزندی از خانواده سید جابر به دنیا آمد که نامش را جاسم گذاشتند، پدرش از سادات سید نور و مادرش بانوئی مؤمنه بنام قسمه بود. هنوز درگیر دوران کودکی و نوجوانی بود که جنگ پابرهنه وارد زندگی مردم شد و سید بزرگوار هم مثل همه غیور مردان ایرانی برای دفاع از مرزهای کشورش راهی می‌شود و امروز بانوی علویه برای خوانندگان رجانیوز گذری کوتاه از 28 سال زندگی مشترکش دارد.

ادامه...

تاریخ: 1395/5/28

 

پیام تبریک فرهنگی به مناسبت میلاد حضرت معصومه سلام الله علیها

امام صادق علیه السلام:

آگاه باشید بهشت هشت در دارد که سه در آن به سوی قم است . بانویی از فرزندان من در آنجا وفات می کند که نامش فاطمه دختر موسی است . همه شیعیان ما به شفاعت او وارد بهشت می شوند.

(بحارالانوار، 60/228)

ای همه آسمانِ شده، خیره‌ به هر نگاه تو                             چشم رضا ستاره شد، مانده کنارِ ماهِ تو
سینه‌ی کاظم ار شده، شاد ز مقدم شما                                    برده قرار نجمه‌ را، خنده‌ی گاه گاهِ تو
مدینه، به یمن حضورت نورانی می‏شود و پنجره‏ها به شوق رویت، بازند. کوچه پس کوچه‏های مدینه، به عطر دل انگیزت معطّر می‏گردند و سروهای آزاد، به احترامت قیام می‏کنند. آرام، آرام بر پهنه گیتی حضور پر ولایتت، شکوفه به بار می‏آورد و نغمه دل نواز بلبلان را به گوش می‏رساند. آری! سخن از ولادت بانویی است که همچون زینب علیهاالسلام ، که برای قیام، قربانی دارد و خورشید عاشورا را با صبرش تعریف کرد، او نیز با قدم‏های پر حیاتش، به سرزمین کویری قم، حیات بخشید و در رگ ایرانیان، خون حمایت از ولایت را جاری ساخت. برایتان از بانویی سخن می‏گویم که بارگاه زیباییش، پناهگاه دل‏های عاشقی است که در جمکران بیتوته می‏کنند و به نیابت از شیعه، در نتیجه شب‏های کویری قم، سر بر آستان حرم حضرت دوست می‏سایند و برای ظهور گل نرگس، دعا می‏کنند و از بانوی کرامت، برای شکوفه دادن درخت اجابت، استمداد می‏طلبند.
معصومه علیهاالسلام ، سر سلسله تنهائی است و معصومه علیهاالسلام فانی فی اللّه است
آری! از فاطمه سخن می‏گویم؛ فاطمه‏ای که برادرش رضا علیه‏السلام او را معصومه نامید.
معصومه علیهاالسلام ، تفسیر معصومیت است که روزگاری در مدینه طلوع کرد.
معصومه علیهاالسلام ، اقامت غربت است در روزگار غریب نگاه‏ها
معصومه علیهاالسلام ، تفسیر بلند تبعیت است از ولایت
معصومه علیهاالسلام ، نگاه سبزی است که از معصومیت سرچشمه می‏گیرد
معصومه علیهاالسلام ، روزگار دلدادگی است و از غربت به قربت رسیدن.
معصومه علیهاالسلام ، ترجمان بلند عاشوراست و قصه «با زینب هم سفر شدن»
معصومه علیهاالسلام ، فلسفه شیدائی است و غزل ماندن و بودن.
معصومه علیهاالسلام ، نگین ایران است که در قم می‏درخشد
معصومه علیهاالسلام ، ضریب بالای ارادت به ولایت است،
معصومه علیهاالسلام ، قصه بلند مدینه تا مشهد است
معصومه علیهاالسلام ، انتهای تبلور است.
معصومه علیهاالسلام ، سر سلسله تنهائی است و معصومه علیهاالسلام فانی فی اللّه است
و معصومه ... .

ادامه...

تاریخ: 1395/5/13

 

پیام تبریک فرهنگی به مناسبت عید سعید فطر

پیامبر اکرم صلی صلی الله علیه و آله فرمود : شب عید فطر-كه شب جوائز نام دارد- فرا رسد، خداوند
پاداش عمل‏ كنندگان را بدون حساب و شمارش ببخشد.(امالی مفید مجلس 27  ص232 )

خداحافظ ای ماه غفران و رحمت **** خداحافظ ای ماه عشق و عبادت
     خداحافظ ای ماه نزدیکی بر آرزوها **** خداحافظ ای ماه مهمانی حق تعالی
خداحافظ ای دوریت سخت و جانکاه ****  خداحافظ ای بهترین ماه الله

دل های عاشقان، از ماه نور، به جلوه گاه ربانی فطر پیوند می خورد؛ عاشقانی که یک ماه صداقت های ناب را نوشیدند و از سرچشمه فضایل بهره ها جستند. فصل کرامتی بود مالامال از حضور چکامه های اُنس و دعاهای تقرب.
امروز، دل های عاشقان، با قنوت های پی در پی به استقبال عید عشق رفته اند.
دلدادگان تکلیف، به پاسداشت فطر، با توشه ای برگرفته از رمضان، به نماز ایستاده اند. «اللّهُمَّ اَهْلَ الکِبْرِیاء وَالْعَظَمَةِ...»

ادامه مطلب

ادامه...

تاریخ: 1395/4/15

 

روز جهانی قدس 95

بیانیه سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان گیلان به مناسبت روز جهانی قدس

ادامه...

تاریخ: 1395/4/10

 

پیام تبریک فرهنگی به مناسبت حلول ماه رمضان

ماه رمضان,ماه آگاهی بیشتر از حقایق هستی است و این هدف در سایه تلاوت قرآن و تدبر در آن به دست می اید.ماه رمضان ماه تقویت اراده و آزادی از زنجیرهای درونی است و این آرمان مقدس در پرتو ((روزه))دست یافتنی است. ماه رمضان,فرصتی برای دعا و نیایش و شب زنده داری است که عشق ملکوتی و انس با محبوب جاودانه را پدید می آورد شهد مناجات و نیایش را در کام انسان می ریزد.در پرتو خورشید درخشان ماه رمضان ,سلطه عادت ها و غریزه ها بر زندگی انسان کاهش می یابد,غفلت ها زدوده می شود به دلیل هماهنگی با جمع,موانع خودسازی کاهش می یابد و اخوت دینی و روح برادری و همدردی با نیازمندان تقویت می گردد,تلاوت قرآن و رعایت تقوا,زمینه تعالی و بازگشت به فطرت الهی و زندگی عالی انسان را فراهم می سازد. خود سازی در فرهنگ اهلبیت(ع)شامل کنترل تمام رفتاره و گفتارهای انسان در چارچوب دستورات خداست,کنترل اعضا و جوارح ونفس براساس باید ها و نبایدهای قرآن و سنت ,مصداق خودسازی اسلامی و الهی است و روایات مکرری یادآوری کرده است که روزه داری,فقط به دستگاه گوارش و خوردن و آشامیدن مربوط نیست,بلکه مهم کنترل انسان بر نفس اماره و مراقبت از روح انسان است.

حلول ماه مبارک رمضان,ماه رحمت و برکت و غفران و نیایش های عارفانه و بندگی خالصانه را به همه اساتید، مهندسین بسیجی  و همکاران تبریک و تهنیت عرض نموده و آرزوی قبولی طاعات و عبادات را آرزومندیم. التماس دعا

لطفا ببینید

ادامه...

تاریخ: 1395/3/17

 

پیام تسلیت فرهنگی به مناسبت رحلت امام خمینی (ره)

گل رفت و شمیم خوشش اینجاست هنوز
 بلبل به هوا ی گل چه شیداست هنوز
رفتی ز جهان اگر چه ای روح خدا
لیکن علم مهر تو بر پاست هنوز

چهاردهم خرداد سالگرد ارتحال ملکوتی بنیانگذار کبیر نظام مقدس جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) یادآور حماسه های جاودان ملت غیور ایران اسلامی در عشق به آن رهبر فرزانه است و روز ماتم ملت در سوگ جانگداز فراق محبوب خود و وداع با مقتدای خویش و روز عزای پیر و جوان در ایران اسلامی است. سالگرد رحلت امام ، سالگرد بیعت ومیثاق است، با آنچه امام  و شهدا از صدر اسلام تا قيام 15 خرداد 42 و بعد از آن تا به امروز، برای سلامت ماندن آن، جان خود را ایثار کردند. ميثاق و تجديد پیمان با رسول اسلام وانقلاب و ادامه راه امام با تبعيت ازخلف صالح آن روح خدا، رهبر بزرگوارمان،  حضرت آیت الله خامنه ای مدظله العالی كه با صلابت و درایت محور وحدت و مظهر ولایت گشته است.

سالگرد ارتحال معمار کبیر انقلاب اسلامي، حضرت امام خمینی قدس الله نفسه الزکیه و سالروز شهادت شهداي 15 خرداد  را بر تمامي دوستداران حق و حقيقت به ويژه  مهندسین بسیجی و فرهیختگان این سازمان تسليت عرض می‌نماییم.

ادامه مطلب

ادامه...

تاریخ: 1395/3/13

 

«این گونه» باید کار حزبی کرد!نزدیک به ۲۸ سال از اعلام تعطیلی حزب جمهوری اسلامی می‌گذرد.[۱] حزبی که شاید بتوان گفت تنها تجربه‌ی جدی یک حزب سراسری در دوران پس از پیروزی انقلاب است. پیش از آن «حزب توده‌ی ایران»، شاخص‌ترین تجربه‌ی حزبی ایرانیان بود که به‌دلایلی[۲]، جایگاهی «دیرپا» و «گسترده» در فضای سیاسی و اجتماعی کشور از خود برجای گذاشت. پس از تعطیلی حزب جمهوری اسلامی هم به تناسبِ رقابت‌های سیاسی و اختلاف نظرهای جناحی، برخی احزاب ریز و درشت -به‌ویژه با اهداف انتخاباتی- در کشور تأسیس شده‌اند. با نگاهی اجمالی به فلسفه‌ی تأسیس و عملکرد این احزاب  به نظر می‌رسد که هیچ یک نتوانسته‌اند مبانی و چارچوب شکل‌گیری یک حزب قدرتمند، انقلابی و یاریگر مردم و انقلاب را پایه‌ریزی کنند. بنابراین، این دغدغه قابل طرح است که تحزب به آن معنایی که رهبر انقلاب در کارنامه‌ی عمل سیاسی ۵۰‌ ساله‌ی خود تجربه کرده و یا تبیین کرده‌اند، تاکنون شکل نگرفته است و بهترین پاسخ برای این دغدغه، طرح این پرسش است که اساساً این نوع کار حزبی، چه خصوصیات و بایدها و نبایدهایی دارد؟

ادامه...

تاریخ: 1395/3/11

 

پیام تبریک به مناسبت میلاد امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف

ميلاد با سعادت قائم آل محمد(ص) مبارك باد
طلوع نزديك است اگر بخواهيم                                       ظهور تو زيبا تر از همه زيبائيهاست
چشم براه زيباترين بهاريم                                          خدايا انتظار چقدر دير مي گذرد
با صد نگاه خسته، صدا مي زنيم تورا                                بيائيد همه منتظرواقعي آمدنش شويم

وقتی شعبان به نیمه می رسد سرتاسر وجود شیعه راشادی وطرب فرا می گیرد ونسیم روح افزای ظهور رابیشتر از بقیه ایام سال استشمام می کند. آری درنیمه ی شعبان یاد ونام امام عصر (عج) که گاهاً مظلومانه ازخاطره ما رخت بربسته دوباره بر زبان ها می افتد ودرهرمجلس ومحفلی نام اورا بر زبان می رانند. مردم با ندای بلند صدایش می زنند غافل ازآنکه اوهمیشه باماست وغمخوار و انیس ومونس شیعیان است. با درد و الم آنها متأثر وباشادی شان شادمان می گردد و ازپدرومادر به شیعیان دلسوزتراست؛ اگر ما دعای فرج رافراموش کنیم آن مولای خوبی ها دعای خیردرحق ما رافراموش نمی کند."اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و شیعته و المستشهدین بین یدیه"واحد فرهنگی سازمان  میلاد سعادت بنیاد قطب عالم امکان حضرت بقیه الله الاعظم روحی وارواحنا فداه را محضر نائب برحقش ولی امر مسلمین حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی) و همه پیروان و منتظرانش تبریک و تهنیت عرض نموده و امیدآن دارد که هرچه زودتر چشمان کم فروغمان به جمال دلربایش روشن و منورگردد و بیرق عدل اسلامی و علوی از دستان مبارک مقام عظمای ولایت به ید با کفایت آن امام همام تقدیم گردد تا وعده خداوند که همانا مکنت بخشیدن به مستضعفین و  وارثان اصلی زمین می باشد محقق شود؛ انشاالله

ادامه مطلب

ادامه...

تاریخ: 1395/3/1

 

رحیم پورازغدی در دانشگاه شریف

حلقه دوم یاران ولی عصر(عج) ۱۰ هزار نفرند/
همه چیز به دست

۸۰ درصد مردم دنیا
درست خواهد شد

ادامه...

تاریخ: 1395/2/26

 

تبریک به مناسبت میلاد امام حسین و حضرت ابوالفضل علیهما السلام

امام حسین علیه السلام: شیعیان ما، كسانى اند كه درون آن ها از هر گونه حیله و نیرنگ سلامت باشد. (تفسیرالامام العسكرى، 309)

***

مژده ای دل که دگر سوم شعبان آمد               که به گلزار نبی بلبل خوش خوان آمد

مژده ای دل که برای دل غمدیده ما              روز شادی شد و خورشید فروزان آمد

***

میلاد حسین، آهنگ بلوغ ملکوت است برای آوازهای جشن اهل آسمان

از دامن ام البنین ماهی به یثرب سر زده           کز حسن رویش طعنهها  بر خسرو خاور زده

پهلو به پهلوی علی مانند شیر نر زده                     گلبوسهها بر دست او داماد پیغمبر زده

عباس، آیه ای ست برای معنی سوره ایثار که از حرمت اسمش، درهای آسمان گشوده خواهدشد.

حلول ماه معظم شعبان ؛ ماه رسول (ص) و میلاد اسوه های همیشه جاوید بشریت ؛ انسانهای کامل جهان هستی از اولین و آخرین ؛ کشتی های نجات هدایت جویان ؛ مشعل داران علم ؛ ایمان و عمل ، فخر زمین و آسمانها ؛ مسجودین ملائک و پیشوایان همه انسانهای طالب حق و راستی ؛ انوار پیوسته فروزان خداوندی بر جهانیان ؛ رحیمان و کریمان از خانه نبوت ؛نوادگان و نور چشمان نبی مکرم عالمین ؛وارثان و مفسران بی بدیل قرآن ؛ نمونه های بلند عترت هدایت ؛حضرت امام حسین ‘ امام زین العابدین و ابوالفضل العباس بر همه شیعیان ‘بالاخص پاسداران مرز ایمان و تقوی و جانبازان سر فراز ایران عزیز خجسته و مبارک باد

ادامه مطلب

ادامه...

تاریخ: 1395/2/21

 

آخرین روز کنگره 8000 شهید استان گیلان

فرمانده نیروی قدس سپاه، دفاع مقدس را گنجی بی‌همتا دانست و گفت: این گنج باید کاوش شده و به جامعه معرفی شود، جای شهدای ما پر است و رزمندگان بسیاری آماده شهادت هستند که نمونه آن شهدای مدافع حرمند.

ادامه...

تاریخ: 1395/2/14

 

چرا کروبی سقوط کرد؟

آقا مهدی کروبی و باند او، روزی برای اینکه نزد امام جا و جاهی به دست بیاورند تندترین شعارهای ضدآمریکایی را سر می دادند و روز دیگر که امام نبود با ۱۸۰ درجه چرخش به سوی آمریکا گرایش پیدا کردند
 
آنچه در پي مي‌آيد گفت‌و‌شنودي است كه با رياست محترم بنياد تاريخ‌پ‍ژوهي و دانشنامه انقلاب اسلامي، حجت‌الاسلام دكتر سيدحميد روحاني، انجام داديم. در اين گفتگو تلاش كرديم پاره‌اي از مسائل و موضوعات روز را با ايشان در ميان بگذاريم و از ایشان پاسخ‌های صريح و شفاف بخواهيم. اميدواريم آنچه در پي مي‌آيد مورد رضاي خداوند منان و استفاده عموم خوانندگان عزيز قرار بگيرد و خرسندي و رضايت خاطر کسانی را كه به دنبال كشف حقايق هستند به همراه داشته باشد. 
روابط عمومي بنياد تاريخ‌پژوهي و دانشنامه انقلاب اسلامي

ادامه...

تاریخ: 1395/2/13

 

پیام تسلیت به مناسبت شهادت امام موسی کاظم علیه السلام

امام کاظم علیه السلام:

چیزى بهتر از عقل، بین بندگان تقسیم نشده است، تا جایی كه خواب عاقل برتر از شب زنده دارى نادان است .

 (بحارالانوار، 1/154 و 75/312)

                  کن روان اشک غم ای شیعه به دامان امروز               تسلیت ده به شهنشاه خراسان امروز

                    کشته شد موسی بن جعفر ز جفای هارون               زیر زنجیر بلا، گوشه ی زندان امروز

 امروز تقویم ها در سکوت خود فقدان تو را به سوگ نشسته اند.

معصومه علیهاالسلام در پایان انتظار خود، اشک بر گونه ها دوانیده است.

کبوتران حرم دخترت، شور و شوق پرواز را از دست داده اند و ماتم آن گنبد طلایی، آسمان را سیاه می کند.

غروب غربت آمیخته هفتمین آفتاب ولایت را به تمام آزادگان جهان، تسلیت می گوییم.

 آجرک الله یا بقیة الله

ادامه...

تاریخ: 1395/2/13

 

نخستین کنگره 8000 هزار شهید استان گیلان

در نخستین کنگره هشت هزار شهید استان گیلان که در روزهای 11 الی 14 اردیبهشت برگزار می گردد؛ اقدامات ذیل الذکر توسط ستاد بزرگداشت کنگره برگزار می گردد:

1-برگزاری بیش از 40 یادواره تخصصی شهرستانی و قشری

2- تهیه آثار مکتوب (بیش از 170 اثر)

3- تهیه فیلم و نماهنگ سرداران و فرماندهان شهید دفاع مقدس

4- تهیه تندیس سرداران و فرماندهان شهید و نصب در میادین و پارکها

5- تشییع و تدفین شهدای گمنام در شهرستانها

6- دیدار با خانواده های معظم شهدا و ایثارگران

7- برگزاری نمایشگاه جانبی در محل برگزاری کنگره ( میدان شهدای ذهاب رشت)

8- اجرای ده ها مسابقه نقاشی ، کتابخوانی و اجرای تئاتر خیابانی

شامل :
1- شنبه : 95/02/11 : ساعت 16 الی 18 در محل برگزاری کنگره ( میدان شهدای ذهاب رشت) با اجرای نماهنگ ویژه شهید املاکی و سخنرانی دکتر فانی وزیر محترم آموزش و پرورش


2- یکشنبه 95/02/12 : ساعت 9 الی 12 در محل برگزاری کنگره ( میدان شهدای ذهاب رشت) زن و دفاع مقدس


3- دوشنبه 95/02/13 : ساعت 9 الی 12 در محل برگزاری کنگره ( میدان شهدای ذهاب رشت) ایثارگران و دفاع مقدس با اجرای نماهنگ حامد زمانی و سخنرانی سرلشگر پاسدار سید یحیی رحیم صفوی

4-
سه شنبه 95/02/14 : ساعت 9 الی 12 در محل برگزاری کنگره ( میدان شهدای ذهاب رشت) اجرای برنامه اصلی با سخنرانی مرجه عالیقدر جهان تشیع حضرت آیه الله نوری همدانی و یکی از شخصیتهای مهم و محبوب کشور ( که به لحاظ برخی ملاحظات امنیتی از بردن نام ایشان معذوریم)

ادامه...

تاریخ: 1395/2/11

 

این دعا ما را مشمول دعای ولیعصر (عج) می کند!

این دعا، دعای «صلوات» نام دارد و در کتاب «الغیبه» شیخ اجل «ابوجعفر طوسی» از حضرت صاحب الامر علیه السلام روایت کرده و حکایتی طولانی دارد که به منظور رعایت اختصار بیان نشده است. این دعای شریف از دعاهای ارزنده ای است که شایسته است به آن مداومت شود و در هر وقت و هنگام بر خواندش مواظبت گردد، به ویژه اوقاتی که به مولایمان صاحب الزمان علیه السلام اختصاص بیشتری دارد، مانند شب نیمه ی شعبان، روز نیمه ی آن و شب و روز جمعه و شاید از همین روی باشد که مولف کتاب «جمال الصالحین» این دعا را از اعمال آن شب برشمرده، با این که ظاهر روایت آن است که به وقت معینی اختصاص ندارد، بلکه برای مطلق اوقات وارد شده است و سید اجل، علی بن طاووس در کتاب «جمال الاسبوع» آن را در اعمال روز جمعه یاد کرده است.

ادامه...

تاریخ: 1395/2/10

 

سایت‌های موشکی‌مان ‌در کمتر از ۸دقیقه .........

جانشین قرارگاه خاتم‌الاوصیا(ع) گفت: قدرت سایت‌های موشکی ایران الآن به حدی رسیده که می‌توانند در کمتر از ۸دقیقه تل‌آویو را با خاک یکسان کنند.

 سردار عظیم ابراهیم‌پور عصر امروز در مراسم اختتامیه اردوهای راهیان نور در دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد اظهار داشت: گزینه‌های نظامی گروه 1+5 برای ما مهم نیست و آنها می‌دانند اگر کوچک‌ترین حرکتی اتفاقی بیفتد تمام نقاط مهم آمریکا را که شامل یک هزار و 200 مکان شناسایی شده است در کمتر از 48 ساعت از بین می‌بریم.

ادامه...

تاریخ: 1395/2/8

 

نظریه استيفن هاوكينگ درکتاب «طرح بزرگ»

پروفسور استيفن هاوكينگ دانشمند انگليسي كه او را انیشتين عصر مي دانند، بزرگترين نظريه پرداز عصر حاضر نامیده می شود. او در سال 2010 با یک همکار دیگر خود اقدام به تالیف کتابی به نام The Grand design (طرح بزرگ) کرده و طی آن نظرات جدیدی در مورد اینکه عالم را خدایی آفریده یا نه آورده که توجه بسیاری را برانگیخته و انتشار تمجيدها همچنين انتقادهایی را موجب شده است.

ادامه...

تاریخ: 1395/2/8

 

جزئیات جدید از حذف تروریست با سابقه در جنوب شرق کشور

سپاه چگونه چریک مورد
تقدیر رجوی را به هلاکت رساند؟

ادامه...

تاریخ: 1395/2/6

 

صنعت و صنعتگر در قرآن

دکتر محمد خلج امیرحسینی

صنعت و صنعتگر در قرآن

صنعت و محصولات صنعتی نقشی اساسی در زندگی انسان‌های امروزی دارند. امروزه صنعت قلمرو وسیعی دارد و بسیاری از عرصه‌ها همانند کشاورزی، پزشکی، ارتباطات، نظامی، نساجی و هنر را وابسته به خود نموده است. در یک کلام، اقتصاد هر کشوری به پیشرفت صنعت آن کشور گره خورده است. بنا بر این، کشور اسلامی و انقلابی ما که برای حفظ استقلال خود به اقتصادی مقاوم نیاز دارد، بایستی صنعتی پیشرفته، کارا و خوداتکاء داشته باشد.

ادامه...

تاریخ: 1395/2/4

 

هدیه‌افسانه ای‌سیدحسن‌نصرالله به رهبرمعظم انقلاب +عکس

 رهبر انقلاب، این هدیه را در حاشیه دیدار شهدای فاطمیون، به آستان قدس رضوی هدیه کردند.

این هدیه، مهر مخصوص جناب "عثمان بن سعید العمروی" سلام الله علیه، نایب خاص حضرت بقیةالله(عج) است که به لحاظ تاریخی، استناد ویژه ای برای شیعه به حساب می آید. احتمالا آستان قدس، برای رونمایی ویژه از این هدیه، برنامه مفصلی خواهد داشت.
ادامه مطلب      

ادامه...

تاریخ: 1395/2/4

 

پیام تبریک به مناسبت میلاد امیر المومنین امام علی علیه السلام

امام علی علیه السلام: مومن آن كسى است كه خود را به جهت رفاه مردم در زحمت بیندازد و دیگران از او در آسایش باشند. (بحارالانوار، 75/53)

آنجا که علی واسطه ی فیض خداست                         بر غیر علی هر که کند تکیه خطاست

            با مدعیّان کور باطن گوئـیـد                            آنجا که خدا هست و علی نیست کجاست؟

مولا! ای که تمام واژه ها، از توصیف عظمت تو عاجزند! و ای آن که تمام عقل ها از درک بزرگی ات قاصر!

درمانده ام از وصفت که پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم چه زیبا فرمود:  «اگر تمام درختان قلم شوند، تمام دریاها مرکب و تمام انس و جن کاتب، باز هم نمی توانند ذره ای از فضایل علی را بنویسند».

امام اول شیعیان، حضرت امیر المومنین، علی (علیه السلام) وجود با برکتی است که نه تنها زمینیان بلکه آسمانیان بر وجودش افتخار می‌نمایند. وجودی که حتی مادر گرانمایه او بدو می‌بالد و در کنار خانه خدا قرار می‌گیرد و خداوند که را به حق فرزندی که در رحم دارد قسم می‌دهد که وضع حمل را بر او آسان گرداند. خالق آسمان و زمین خانه را می‌گشاید (نه درب خانه را) و میهماندار مادر و فرزند می‌گردد و کعبه زادگاه مولودی می‌شود که اهل آسمان او را بهتر از زمینیان می‌شناسند و او نیز به راه‌های آسمانی بهتر از راه‌های زمینی معرفت دارد. تولد او یعنی تولد تمام بشریت که لیاقت جانشینی خداوند را دارند. تولد او به میزبانی خداوند سرفصل جدیدی در خلقت بشر و سجده‌ی دوباره ملائکه بر آدم بود. میلاد او در ماه رجب، سرآغاز بندگی خداوند و ماه روی آوردن به عبادت الهی صورت گرفت و شهادتش در شب قدر و آن زمان که بهترین شب‌های سال است به وقوع پیوست و در این نکته‌ها نهفته است. او که به سپیده دمان خطاب نمود که هیچ گاه زود تر از او طلوع ننموده در روز 13 رجب طلوع کرد و برخی می‌گویند د ر21 رمضان غروب کرد، ولی نه او هیچ گاه غروب نکرده است بلکه او همیشه زنده و جاوید است.

فرحنده میلاد مولی الموحدین، امیرالمومنین، حیدر کرار، شیر خدا، مولود کعبه بر همگان مبارک

ادامه...

تاریخ: 1395/2/1

 

فلسفه شبکه وکالت امام جواد(ع) چه بود؟‬‌

گفت‌وگو با حجت‌الاسلام دکتر محمدرضا جباری، تاریخ‌پژوه و عضو هیأت علمی مؤسسه‌ی آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) درباره‌ی فعالیت‌های اجتماعی و علمی امام محمد تقی، جوادالائمه علیه‌السلام|

ادامه...

تاریخ: 1395/1/29

 

به احترام مدافعین حرم؛ خبردار!

چرا روحانی می‌خواست «نوهد» را منحل کند؟
/ تکاوران کلاه‌سبز؛ از پاوه تا حلب

ادامه...

تاریخ: 1395/1/27

 

دوگانه جهل-خیانت؛ از ۵۸ تا ۹۵

دولت موقت و ماجرای لغو قرارداد اف۱۴‌ها

روزهای نوفل لوشاتو و مصاحبه‌های داغ و پرشور امام خمینی رحمه‌الله، کلیدواژه‌ها و عبارت‌های به‌یادماندنی زیادی برای ادبیات سیاسی انقلاب برجای گذاشته است. یکی از این عبارت‌ها که بعداً به یکی از مبانی انقلاب اسلامی و نقدهای مهم آن به اندیشه‌ی پادشاهی بدل شد، «نفی روابط سلطه‌آمیز» با کشورهای دیگر و «الغای قراردادهای دولت پهلوی» با دولت‌های استکباری بود. امام رحمه‌الله معتقد بود که «تمام قراردادهایی که تا حالا بسته شده است در ایران -اگر از صدر مشروطه نگوییم، در زمان این دو تا سلطان، که عبارت از رضا شاه و محمدرضا شاه باشد- تمام قراردادها برخلاف قانون است و قراردادها همه باطل است، برای اینکه مجلسْ مجلس قانونی نیست تا تصویب کند؛ سلطان سلطان قانونی نیست تا مثلًا عرضه بدارد به مجلس، تا نخست‌وزیر تعیین کند، تا امر به فتحِ مجلس بکند.»[۱]    ... ادامه مطلب

ادامه...

تاریخ: 1395/1/25

 

جلیلی در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان دانشگاه گیلان:

آمریکا صراحتاً اعلام کرده
که تحریم‌ها برداشته نمی‌شود/
رئیس جمهور بودم پای برجام را امضا نمی‌کردم

ادامه...

تاریخ: 1395/1/23

 

آخر الزمان اين‏گونه مى‏ شود ...

وقت ظهور آن حضرت معلوم نيست و مطابق روايات، كسانى كه وقت ظهور را تعيين كنند،
دروغگو شمرده شده‎‏اند. «1»
و در روايات نشانه‏‎هاى بسيارى به عنوان علائم ظهور آمده كه
مربوط به مدّت اندكى قبل از ظهور و مربوط به آستانه و آغاز ظهور است،
اين نشانه‏‎ها بسيار زيادند «2» كه معروف‏ترين و جامع‏ترين آنها اين است كه
هرج‏‎ومرج در همه‏‎چيز دنيا مشهود مى‏‎گردد. «3»

 ادامه...

تاریخ: 1395/1/23

 

رحیم پورازغدی در دانشگاه علم و صنعت:

آوینی هم از طرف روشنفکرها هم مذهبی‌ها مورد حمله قرار گرفت/ هنرمند غیر متعهد نداریم

 

 

ادامه...

تاریخ: 1395/1/23

 

نان سنگک را چه کسی اختراع کرد + عکس

این اختراع به قدری با دقت و هوشیاری طراحی و عملی شده که پس از گذشت چند صد سال هنوز به همان صورت اولیه پخته می شود و نانی که از تنور سنگکی بدست می‌آید، محبوب‌ترین نان ایرانی است.

 در کتاب سال‌نمای کمیته ‌نانوایان تهران که در ۱۹ اردیبهشت سال ۱۳۲۶ شمسی در تهران چاپ شده، درباره‌ تاریخچه و چگونگی پیدایش نانوایی و نان سنگک این گونه آمده است:

ادامه...

تاریخ: 1395/1/23

 

بیست و یک فروردین سالروز شهادت شهید صیاد شیرازی

سينه ستبر تاريخ مالامال از خاطرات حيات و ممات مردان مردي است كه روحشان فراتر از زمان و عرصه فراخ زمين تنگ‏تر از قلب سرشار از عشقشان بوده است. عشق به يگانه هستي ‏بخش كه اشتياق لقائش آرام از جسم و جان آن‏ها گرفته و سر سودايي‏شان را همواره بر آستان داشته‏ است.
ادامه...

تاریخ: 1395/1/21

 

یادداشت سیدمهدی شجاعی به مناسبت شهادت سیدمرتضی آوینی

شما که رفتید سران ما بر سفره فهد نشستند/ پس از شما، جانبازان عتیقه شدند

ادامه...

تاریخ: 1395/1/21

 

ایران در حال تبدیل شدن به قدرتمندترین رهبر خاورمیانه است

نشریه آمریکایی در گزارشی نوشت تأثیرگذاری ایران برکشورهای سوریه، عراق و لبنان و یمن رو به افزایش است و این کشور در حال تبدیل به قدرتمندترین رهبر خاورمیانه است
ادامه...

تاریخ: 1395/1/20

 

رحیم پور ازغدی در همایش «جدال بین دو اسلام»:

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت:
برخی به ظاهر اسلام توجه دارند.
به زیارت امام رضا(ع) می‌روند و سروصدا و ادای مذهبی در می‌آورند؛
اما مذهبشان در حد آش نذری و شله است.

ادامه...

تاریخ: 1395/1/18

 

سازمان محیط زیست دست از سیاسی‌کاری بردارد

یک استاد دانشگاه ضمن تصریح بر اینکه همه در سطح جهان می‌دانند منشأ تولید تراریخته‌ها، صهیونیستها و بنیاد راکفلر است، افزود: تراریختگی مانند مین چرخه اکولوژی و حیات را کاملاً به هم می‌زند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری خبرگزاری تسنیم(پویا)، عبدالمجید شیخی دکترای اقتصاد و پژوهشگر حوزه کشاورزی است. از نیروهای قدیمی و به‌قول خودش «بدواً ورود» به جهاد سازندگی بوده است. او سه دهه در جهاد سازندگی و وزارت جهاد کشاورزی، مشغول به فعالیت بوده و در مورد نوع فعالیتش می‌گوید «انواع خدمتها را کرده‌ام؛ الآن در دانشگاه مشغول هستم، و کارهای پژوهشی و آموزشی انجام می‌دهم؛ و بیشتر تحقیقات بنده هم در حوزه کشاورزی بوده است.» آخرین اثر او کتابی با عنوان «شاخصهای امنیت غذایی با رویکرد پدافند غیرعامل» است،که در هفته پدافند غیرعامل رونمایی شد. پرونده محصولات دستکاری ژنتیک (تراریخته) را از سالها قبل دنبال می‌کند؛ و به همین سبب اطلاعات ذی‌قیمتی دارد. توجه شما را به بخش اول مصاحبه تفصیلی با ایشان جلب می‌کنیم.

ادامه...

تاریخ: 1395/1/18

 

انقلابیون انقلاب اسلامی را دریابند!

با هجمه‌ای که دشمنان و منحرفین آغاز کرده‌اند و شکست‌هایی که از انقلاب در صحنه منطقه و به ویژه از گسترش روزافزون پیام انقلاب در جهان خورده و می‌خورند، زمینه و بهانه لازم برای حضور انقلابیون در صحنه همچون نهم دی‌ماه ۸۸ و تقابل با آنها فراهم شده و خواهد شد.


ادامه...

تاریخ: 1395/1/17

 

آیت‌الله بهجت به روایت سید حسن نصرالله

 
۱۳۹۵/۰۱/۱۵
سید حسن نصرالله در گفت‌وگو با المنار؛

آیت‌الله بهجت به روایت سید حسن نصرالله

آیت‌الله بهجت به روایت سید حسن نصرالله

http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/breadcrump.gifhttp://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/breadcrump.gif سید حسن نصر الله، دبیرکل حزب‌الله لبنان در گفت‌وگو با شبکه‌ی تلویزیونی المنار، آیت‌الله بهجت رحمتةالله‌علیه را پدر معنوی حزب‌الله خواند و در مورد چگونگی  آشنایی خود با ایشان اینچنین گفت: آشنایی من با ایشان به سال ۱۹۸۵میلادی بر می‌گردد که ما در قالب هیئت‌هایی به جمهوری اسلامی ایران سفر می‌کردیم و سن من در آن زمان حدود بیست‌وپنج، شش سال بود. ما در آن زمان در دیدار با مقامات ایران، امور لبنان و منطقه به خصوص مسائل مقاومت را پیگیری می‌کردیم. وی همچنین در ادامه درباره‌ی ویژگی‌های شخصیتی، کرامات و خاطرات خود از ایشان سخن گفت. گزیده‌ای از این گفت‌وگو به گزینش KHAMENEI.IR تقدیم مخاطبین محترم می‌شود:

ادامه...

تاریخ: 1395/1/15

 

رشته‌هایی‌که پنبه شد‌!

دیر باورترین افراد نیز در این واقعیت تلخ تردیدی ندارند که حریف «کلاهی را که در لوزان برداشته بود در ژنو بر سرمان گذاشته است»! و در مقابل امتیازات نقد فراوانی که سخاوتمندانه- بخوانید ساده‌اندیشانه- به طرف مقابل داده‌ایم، حتی وعده نسیه هم دریافت نکرده‌ایم!

ادامه...

تاریخ: 1395/1/14

 

گوشه‌ای از فعالیت‌های مرحوم محمد‌جواد جلال‌فرد

گوشه‌ای از فعالیت‌های مرحوم محمد‌جواد جلال‌فرد

خبر درگذشت برادر بسیجی محمدجواد جلا‌ل‌فرد، عضو شورای مرکزی جنبش عدالتخواه دانشجویی جامعه دانشگاهی کشور را عزادار کرد.


ادامه...

تاریخ: 1395/1/14

 

ماجراي حجت‌الاسلام علوي و شترمرغ‌هايش

بسيج سازندگي: شهرستان بندرگز عرصه فعالیت روحانی جوانی است که از احترامی بالا در میان مردم و به خصوص جوانان و نوجوانان شهر برخوردار است. آنچه این احترام را برای حجت الاسلام والمسلمین سید هادی علوی رقم زده، شباهت او به مردم است. او می گوید یکی از توصیه های علامه حسن زاده آملی به طلاب را آویزه گوشش کرده: «آخوند باید شبیه مردم باشد، برای اینکه مردم شما را از خودشان بدانند، باید مثل مردم زندگی کنید.» 

ادامه...

تاریخ: 1394/12/15

 

پیام تسلیت واحد فرهنگی سازمان به مناسبت شهادت حضرت فاطمه سلام الله علیها

اجرک الله فی مصیبة امّک یا صاحب الزمان

                             فاطمیه سوز دل را ساز كرد                      دفتر داغ على را باز كرد

 فاطمیه ماه گل افشردن است                     فتح باب تازیانه خوردن است

 فاطمیه قفل غم را شد كلید                چون كه دارد هم شهیده، هم شهید


قطعه شنیدنی

ادامه...

تاریخ: 1394/12/2

 

تبریک میلاد حضرت زینب

عشق، از نهان‏خانه دل، پای بیرون می ‏نهد و از محاسبات و فرضیات خاکی و زمینی عقل، پاپس می‏کشد. از بامِ شدن‏ ها و ناشدن‏ ها اوج می‏گیرد و فارغ ‏بال، در آسمان معنا سیر می‏کند؛ اینک تویی که از عرش بر فرش می‏تابی

امشب علی ولیمه به خلق جهان دهد                     امشب زمین فروغ به هفت آسمان دهد

امشب خدا تجلّی خود را نشان دهد                        با خطّ نور، بر همه خطّ امان دهد

میلاد شیر دخت علی، شیر داور است

سر تا قدم حقیقت زهرای اطهر است

ولادت با سعادت گوهر دریای عصمت و طهارت، دخت علی‌ بن ابی‌طالب علیه
السلام،زینب کبری علیهاالسلام تبریک و تهنیت باد


ادامه مطلب

ادامه...

تاریخ: 1394/11/25

 

چرایی و چگونگی شگل گیری نفوذ در دوره معاصر و راهکارمقابله با آن

بسمه تعالی

چرایی و چگونگی شگل گیری نفوذ در دوره معاصر و راهکارمقابله با آن

-ایران قلب تمدن تاریخ بشری بوده و همواره استعداد بازگشت اعتلا و پیشرفت را دارد؛
- ایران دوره ی صفویه ، تمرین بازگشت ایران به دوران اعتلا و پیشرفت بود؛
-ایران دوره صفویه ، آغاز پیشرفت و توسعه شیعه و آغاز شروع انحطاط و سیر نزولی قدرت اهل سنت بود ؛
-همزمانی ایران شیعی دوره صفویه و آغاز تحولات و قدرت یابی اروپا ، نظام های اروپایی را عادت داد:
-برای پیشرفت باید ایران کنترل شود .


ادامه مطلب

ادامه...

تاریخ: 1394/11/19

 

در راستای عارضه یابی و حل معضلات صنعتی گیلان در سال 94

بسیج مهندسین صنعتی گیلان در راستای عارضه یابی و حل معضلات صنعتی گیلان در سال 94 چند صنعت از جمله صنعت چای را به عنوان پایلوت فعالیت خود قرار داد و در مسیر بررسی ها چند چالش جدی پیش روی حل مسئله صنعت چای استان مشاهده نمود:


                                                  ادامه مطلب

ادامه...

تاریخ: 1394/11/13

 

توصیه بهداشنی: نکاتی درباره بهداشت دندان

از توصیه های ساده اما بسیار مفید وموثر طب ایرانی در بهداشت دهان  پرهیز از مسواک زدن در شب و تاکید فراوان بر مسواک زدن هنگام برخاستن از خواب است

سید جرجانی گفته است:«از پس طعام خلال کند و میان دندانها پاک کند، و اندر خلال کردن چندان استقصا نکند که گوشت بن دندان را برنجاند. و هر بامداد مسواک کند ، و اندر مسواک نیز چندان استقصا نکند که جلای دندان را ببرد و روی دندان درشت کند. و مسواک از چوب نرم و طلخ کند. و هر وقت که قی کند .....

ادامه...

تاریخ: 1394/11/4

 

بازتاب بازداشت سربازان آمریکایی از سوی ایران در رسانه‌های عربی

رسانه‌های عربی بدون استثناء خبر توقیف دو قایق نیروی دریایی آمریکا و بازداشت ده سرباز این کشور از سوی سپاه پاسداران را پوشش داده‌اند؛ همراه با تحلیل‌هایی گاه منطقی و گاه عجیب و غریب

ادامه...

تاریخ: 1394/10/26

 

سلام نظامی رزمنده خردسال حزب الله به فرمانده کل سپاه

فرزند خردسال شهید مدافع حرم حمیدرضا اسداللهی با لباس رزم حزب الله در برابر سردار سرلشکر جعفری ادای احترام کرد.

ادامه...

تاریخ: 1394/10/26

 

پلاک | شهید کاظمی

رهبر انقلاب اسلامی: [دو هفته قبل از شهادت] شهید کاظمی آمد پیش من و گفت از شما دو درخواست دارم: یکی این‌که دعا کنید من روسفید بشوم، دوم این‌که دعا کنید من شهید بشوم. گفتم که شماها واقعاً حیف است بمیرید؛ شماها که این روزگارهای مهم را گذراندید، نباید بمیرید؛ شماها همه‌تان باید شهید شوید؛ ولیکن حالا زود است و هنوز کشور و نظام به شما احتیاج دارد. بعد گفتم آن روزی که خبر شهادت صیاد را به من دادند، من گفتم صیاد، شایسته‌ی شهادت بود؛ حقش بود؛ حیف بود صیاد بمیرد. وقتی این جمله را گفتم، چشم‌های شهید کاظمی پُرِ اشک شد، گفت: ان‌شاءاللَّه خبر من را هم به‌تان بدهند! ۱۳۸۴/۱۰/۲۱

ادامه...

تاریخ: 1394/10/20

 

پلاک | شهید ستاری

رهبر انقلاب اسلامی: «روزبه‌روز باید یاد شهدا و تکرار نام شهدا و نکته‌یابی و نکته‌سنجی زندگی شهدا در جامعه‌ی ما رواج پیدا کند.»
پایگاه KHAMENEI.IR بنا دارد مجموعه پوسترهای «پلاک» را با موضوع «دفاع مقدس» و در مناسبت‌های مرتبط منتشر نماید. نخستین طرح از این مجموعه، همزمان با ایام سالروز شهادت شهید سرلشکر خلبان منصور ستاری منتشر شد.
رهبر انقلاب اسلامی: نقش‌ شهدای‌ بزرگوار نیروی‌ هوایی‌ در پیشرفت‌ همه‌جانبه‌ی‌ این‌ نیرو و فداکاریها و ایثارگریهای‌ آن‌ بسی‌ آشکار و تعیین‌کننده‌ است‌، و در این‌ میان‌ تأثیر مدیریت‌ شجاعانه‌ و مبتکرانه‌ و سرشار از تلاش‌ و پیگیری‌ شهید عزیز سرلشکر منصور ستاری‌ انکار‌ناپذیر است‌. ۱۳۷۳/۱۱/۰۶

ادامه...

تاریخ: 1394/10/17

 

گزارش تصویری از فعالیتهای کانون آستارا

با سلام به تمامی مهندسین عزیز بسیجی ..................................
جهت مشاهده گزارش تصویری فعالیتهای شهری و استانی کانون آستارا به ادامه مطلب بروید.

ادامه...

تاریخ: 1394/10/17

 

بیانیه سالگرد بزرگداشت قیام 8 دی

بسمه تعالی
بیانیه بسیج مهندسین صنعتی به مناسبت گرامیداشت 8 دی
  انقلاب اسلامی ایران تنها انقلاب شکوهمند تاریخ معاصر است که بدون هرگونه پشتیبانی قدرتها پیروز شد. آنقدر انقلاب ایران مظلومانه پیروز شد که حتی کشورهای منطقه از جمله کویت، ترکیه و عراق مقصد تبعیدی رهبر الهی انقلاب امام خمینی (ره) بوده اند. البته تنها انقلاب تاریخ معاصر نیز هست که انقلابیون، بدون هر گونه استفاده از ابزارهای خشونت و نظامی پیروز شدند و مردمی ترین و معنوی ترین و هدفمند ترین نظام سیاسی را تاسیس کردند. انقلابی که برای مقدمه سازی ظهور حضرت ولی عصر (عج) و دولت موعود پیروز شد ؛ نظام سازی کرد و تلاش می نماید که شاهد ظهور آن یگانه تاریخ و آمال مستضعفین ، شکننده همیشگی هیبت طاغوت باشد. دشمن شکست خورده داخلی و عمّال منطقه ای آن به تبعیت از رهبران و اربابان شرقی و غربی خود تاکنون سه راهبرد را برای متوقف کردن قطار انقلاب طراحی نموده اند و بر خلاف برخی تحلیلها ، هر 3 راهبرد همزمان و با شدید ترین امکانات لجستیکی – نظامی – مالی و پشتیبانی اجرا شده و می شود.  این 3 راهبرد عبارتند از : نا امن سازی داخلی و منطقه ای و استفاده از روشهای سخت و نظامی ( راهبرد تقابل ) و تحریم همه جانبه علمی – اقتصادی – نظامی و سیاسی ( راهبرد تقابل و نیمه سخت) و راهبرد نفوذ (جنگ نرم و تلاش برای تغییر باورها و رفتارها – تغییر ساختار – نفوذ و تغییر حکومت) .

ادامه...

تاریخ: 1394/10/3

 

تشکر از شکیبایی مهندسین بسیجی عزیز

سلام علیکم
از همه عزیزان به خاطر به روز رسانی سرور سایت مرکزی سازمان که بدون اطلاع انجام شده بود و باعث عدم دسترسی شده بود؛ معذرت می خواهم و درخواست حلالیت دارم.درضمن لینکهای دانلود اصلاح شد....

ادامه...

تاریخ: 1394/10/3

 

اعلانیه

سلام علیکم ...........
جشنواره جهاد گران علم و فناوی ، با هدف شناسایی نخبگان و فرهیختگان مهندس بسیجی در دهه فجر انقلاب و با حضور مسئولین کشوری و لشگری برگزار می گردد.
جهت اطلاع از شرایط برخورداری طرح ، فرم معیار ارزیابی و نخبگی ( که به پیوست می باشد) را مطالعه بفرمایید.

کلیک بر ادامه مطلب

ادامه...

تاریخ: 1394/9/29

 

دومین یادواره 1400 شهید مهندس کشور و 151 شهید مهندس استان گیلان

صدیق عربانی در دومین یادواره شهدای مهندس گیلان:

در دانشگاه ها فرزندان ارزشی را کنار میزنند/ اگر بصیرت نداشته باشیم از هدف و مقصد عقب می مانیم

وی در ادامه با اشاره وضع کنونی دانشگاهها گفت: من برای دانشگاه های کشور متاسفم. فرزندان ارزشی ما را کنار میزنند ، یک نگاه به خروجی ها بکنید متاسفانه نسبت به دانشگاه ها بی توجه هستند.

ادامه...

تاریخ: 1394/9/17

 

کرسی، گرمابخش دکوراسیون خانه ایرانی!

گفتار : کرسی جایگاهی ویژه ای در فرهنگ و سنت ایرانی داشته‌است و از لوازم آن به شمار می رود . شب یلدا، یکی از جشن‌های سنتی ایرانیان در اوایل زمستان است که نقش کرسی در جمع کردن اعضای خانواده به دور گرمای آن مشهود بوده‌است. جای نشستن افراد در کنار کرسی به نقش شان در خانواده مرتبط است. معمولاً جایگاه بزرگسال‌ترین فرد خانواده آن پله‌ای از کرسی است که دورترین فاصله را از در اتاق دارد و جایگاه خردسالان جایی است که نزدیک تر به در اتاق است.

ادامه...

تاریخ: 1394/9/3

 

بیانیه سازمان بسیج مهندسین صنعتی گیلان

بیانیه سازمان بسیج مهندسی صنعتی استان گیلان در حمایت از مواضع انقلابی امام جمعه محترم و نماینده ولی فقیه ؛ آیت الله قربانی

جامعه مهندسین بسیجی ضمن حمایت از موضع معظم له و تذکر به مدیران سیاسی استان جهت اتخاذ مسیر درست ، به کلیه مدیران استان توصیه می نماید اندکی به فکر اقتصاد و صنعت و کشاورزی استان بوده و با تجمیع کلیه امکانات ، تصمیمات و افکار، اوضاع کنونی استان را بهبود بخشند تا هر روز شاهد تعطیلی یک کارخانه ، واحد صنعتی و بیکار شدن دهها صنعتگر و کارگر نباشیم و با عزل و نصب های بیهوده ، جلسات متعدد سیاسی و حزبی و سیاسی نمودن همه کارها بیش از این مردم عزیز و شریف استان را خسته و ناامید ننمایند که سرمایه اجتماعی مهمترین سرمایه هاست .

ادامه...

تاریخ: 1394/8/17

 

پاسخ تلگرام در واکنش به مسدودسازی کانال‌های مستهجن

پاسخ تلگرام در واکنش به مسدودسازی کانال‌های مستهجن
از صبح امروز، دسترسی به برخی از کانال‌های مبتذل و مستهجن تلگرام برای کاربران ایرانی محدود شده است. ساعاتی قبل مدیرعامل این شبکه‌ی اجتماعی محبوب علت و موضع رسمی خود در رابطه با این موضوع را ابراز داشته است.

ادامه...

تاریخ: 1394/8/14

 

بیانیه به مناسبت 13 آبان ( روز استکبار ستیزی)

بیانیه سازمان بسیج مهندسی صنعتی استان گیلان به مناسبت 13 آبان

52سال از حادثه تبعید امام خمینی (ره) در 13 آبان سال 1343 توسط رژیم ستمشاهی و اعتراض مردمی آن می گذرد همچنان که قیام دانش آموزان تهرانی در 13 آبانماه 57 و اعتراض نسل آینده ساز کشور به رژیم ستمشاهی امید های شاه را نه به حال بلکه از آینده نیز ناامید کرد . و همچنین از جمله مهمترین اتفاق این روز مبارک ، تسخیر سفارت آمریکا در ایران توسط دانشجویان هوشمند ، با بصیرت و دارای شور و شعور انقلابی می گذرد....

ادامه...

تاریخ: 1394/8/10

 

بیانیه


بیانیه سازمان بسیج درباره نامه رهبر معظم انقلاب
کوچک‌ترین غفلت از فرمان رهبری درباره برجام نابخشودنی است/ بهانه‌ها برای پرداختن به اقتصاد مقاومتی رفع شده

در بیانیه سازمان بسیج آمده است: اینک بهانه‌ها برای پرداختن به کار اصلی یعنی اقتصاد مقاومتی از میان برداشته شده است و مردم حق دارند، بهره‌مندی از اقتصاد پیشرو و حل مشکلات اقتصادی را مطالبه کنند.

ادامه...

تاریخ: 1394/8/3

 

گزارش


در نشست تخصصی " صنعت درون‌زا و برون‌گرا " علاوه بر تحلیل و بررسی مشکلات و موانع صنایع به عوامل محرک و پیشرفت صنعتی کشور پرداخته می‌شود.

ادامه...

تاریخ: 1394/6/25

 

مسابقه شباب

برادر مالمیر مسئول مسابقات هفتگی شباب اعلام کرد که این مرکز اقدام به برگزاری مسابقات هفتگی شباب با عناوین زیر نموده است.

 عناوین

 1-      بهترین گزارش عملکرد (هر هفته یک گزارش عملکرد ،مبلغ جایزه یک میلیون ریال)

 2-      بهترین پست وبلاگ (هر هفته یک پست، مبلغ جایزه یک میلیون ریال)

 3-      بهترین عکس عملکردی(هر هفته یک عکس مبلغ جایزه یک میلیون ریال)

ادامه...

تاریخ: 1394/6/14

 

مقاله نویسی و مسابقه
علامندان به شرکت در مسابقه تا دهم شهریور مهلت دارند به سوالات پاسخ دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج مهندسین صنعتی،بسیج مهندسین صنعتی با هدف ارتقای بینش صنعتی اعضای کانون‌های بسیج مهندسین صنعتی سراسر کشور و سایر اقشار متخصص مرتبط با صنعت مسابقه‎ای برگزار می‎نماید.علامندان به شرکت در مسابقه ‌می‌توانند فایل پی دی اف منابع را دریافت نموده و پس از مطالعه به سوالات مسابقه پاسخ دهند.

جوایز برگزیدگان مسابقه مذکور، در اختتامیه همایش تخصصی«صنعت درونزا و برونگرا» که در نیمه دوم شهریورماه سال جاری برگزار خواهد شد، اهدا می‌گردد.

  • پاسخ‎نامه خود را به پست الکترونیکی info@basijmohandesin.ir ارسال نمایید.
  • حداکثر زمان ارسال پاسخ‌نامه تا دهم شهریورماه (94/06/10) می‌باشد.

سوالات مسابقه:

http://www.basijmohandesin.ir/Documents/1/content/11335/سوالات مسابقه-.docx
ادامه...

تاریخ: 1394/6/11

 

حضور جهادگران در مناطق محروم

وجود سرمایه عظیم ، متعهد  و متخصص که عده ای جوانان با نشانه روی آن،
خدمتگذاری به ملت در مناطق محروم روستایی را می آموزند.

 

حضور جهادگران عرصه سازندگی در مناطق محروم

ادامه...

تاریخ: 1394/3/30

 

دعوت به همکاری فیمابین

در تاریخ ششم خرداد سال جاری جلسه ای بمنظور همکاری با محوریت مشاوره،برنامه ریزی، ضویت و ارتقای عضویت توسط مدیر و اعضای کانون بسیج مهندسین شهرستان رضوانشهر با تعدادی از دهیاران و شوراهای چندی از روستاهای بزرگ رضوانشهر برگزار گردید.

در جلسه مذکور به توسعه همکاری و دیدارها تاکید و بسیج مهندسین بعنوان بازوی مشاوره ای و تکیه گاهی جهت استفاده از پتانسل های بالقوه موجود در آن نهاد مقدس با حضور نیروهای متخصص و متعهد عنوان و بحث شد.

لازم بذکر است با دیدار مهندس کمالی (مسئول خدمات فنی مهندسی کانون بسیج مهندسین رضوانشهر) با رییس نظام مهندسی شهرستان بر توسعه امور اجرایی، نشست ها، عضویت اعضا سازمان نامبرده در بسیج و ارائه محتوا جهت اثر بخشی هرچه بهتر دو طیف مذکور در شهرستان و حومه بحث و بررسی قرار گرفت.

ادامه...

تاریخ: 1394/3/30

 

ماه مبارک رمضان

فرا رسیدن ایام  ماه مبارک رمضان بر سالکان کوی رحمت و مغفرت و غفران مبارک باد

ادامه...

تاریخ: 1394/3/25

 

آموزش طب سنتی

سلام علیکم ..
روابط عمومی وبلاگ صنعت مقاومتی در راستای ترویج فرهنگ سلامت نسبت به برگزاری دوره های زیر در صورت تکمیل ظرفیت اقدام خواهد کرد . انشاءالله
از علاقمندان دعوت میشود در این خصوص اطلاع رسانی نمایند.

ادامه...

تاریخ: 1394/3/22

 

بازخوانی بیانات امام خامنه ای؛ شعبان دهلیز ماه رمضان است

آن دلی که انسان در آن عشق اتومبیل فلان‌جور دارد، آن دل نیست، گاراژ است! بنگاه معاملاتی است! آن دلی که همه‌اش در آن میل جنسی موج می‌زند، دیگر دل نیست، آن عشرتخانه است.

ادامه...

تاریخ: 1394/2/31

 

سر آغاز

با سلام و تحیت به حضور تک تک اعضای محترم سازمان بسیج صنعتی استان گیلان
امید است تا با راه اندازی این پورتال , امکان تحقق اهداف از پیش تعیین شده محقق گردد.

ادامه...

تاریخ: 1394/2/4

 

-------------------------------

SHBlog.Ir - © 1394